Eemsmondsport
  • Voetbal
    • Uitslagen en Standen
    • Wedstrijden
    • Voetbaloverzicht
    • Zaalvoetbal
    • Topschutters
    • Jaarprogramma
  • Indoor
    • Boksen
    • Karate
    • Korfbal
    • Taekwondo
    • Turnen
  • Algemeen
    • Achtergrond
    • Atletiek
    • Motorsport
    • Paardensport
    • Rugby
    • Tennissport
    • Watersport
    • Wielersport
    • Overig nieuws
  • Interview
  • Over ons
  • Contact
Selecteer een pagina

Atleten Loopgroep Bedum op diverse plaatsen actief

jun 17. 2026 | Atletiek | 0 Reacties

Dertien atleten van de Loopgroep Bedum hebben het afgelopen weekeinde aan een zestal evenementen deelgenomen. Ze waren present in Breede bij Warffum, Borgsweer, Zwolle, het Friese Mantgum, Surhuisterveen en Sint Annen.

Op zaterdag was er de kleinschalige triathlon in Breede met de afstanden 500 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen. Edwin van Wijk was de snelste met 1.20.39 uur, gevolgd door Rien Timmer in 1.26.09 uur. Ninetta Bodeus klokte 1.35.49 uur. Mara Kuipers en Heino Pot bereikten de meet na 1.35.56 uur. Harmina Toolsema rende in een team met zoon Ruben en Wout Bosman. Dat drietal noteerde 1.24.20 uur.

In de avonduren was er in Zwolle het halve marathon festival. De ronden gingen door de binnenstad. Anita Smedeman verbeterde zich op de halve marathon (21,1 kilometer) tot 1.55.28 uur. Haar man Marcel noteerde 1.52.05 uur. Hilbert Elsinga was de snelste met 1.21.56 uur. De alternatieve vier Engelse mijlen (6,4 kilometer) werd gelopen door Liesbeth (37.09 minuten) en Dirk Zwakenberg (27.54 minuten).

In Sint Annen werd op dezelfde dag voor de tiende en laatste keer de honderd Engelse mijl van Sint-Annen georganiseerd. Atleet Bram Wubs van de Loopgroep Bedum houdt wel van een uitdaging. Twee jaar geleden stond hij ook al aan de start van dit bijzondere evenement, maar toen voltooide hij een van de drie ronden. Met inmiddels veel meer ervaring op de lange afstanden wilde hij nu proberen om alle drie de ronden te voltooien. De start was om negen uur in Sint-Annen. Na elk van de drie ronden keerden de lopers daar terug. Onderweg kreeg hij onder anderen support van Harmen Stam, die hem op sleeptouw nam bij een lang stuk met flinke tegenwind. Op de diverse verzorgingspunten werden de lopers heerlijk verwend, want zonder goede verzorging is een dergelijke afstand niet te overbruggen. Wubs kwam zichzelf onderweg enkele keren goed tegen, maar hij herstelde ook weer. Na 19 uur en 17 minuten was hij voor de derde keer terug in Sint-Annen en kon hij de sleutelhangers, als bewijs dat hij de hele route van ruim 160 kilometer had afgelegd, als derde loper overhandigen. Hij ontving het Sint Jacobsschelpje, het symbool van de pelgrims, en het leverde hem tevens een nieuw clubrecord op voor deze afstand.

Op zondag nam Harmen Stam voor de dertiende keer op rij deel aan de triathlon Feanster 40 in Surhuisterveen. Hij verkeert in een goede vorm en voor de 1 kilometer zwemmen, 30 kilometer fietsen en 9 kilometer  hardlopen had hij slechts 1.45.57 uur nodig, goed voor de derde plaats bij de recreanten.

De langeafstandlopers waren present in Borgsweer, waar een Backyard Run over twaalf uur georganiseerd werd. Met elke uur minimaal 6,7 kilometer wisten Chris Ruigendijk en Edward Pechler allebei een afstand van ruim 50 Engelse mijlen (80 kilometer) af te leggen. Het betekende voor hen een clubrecord. Rieta van Heuveln en Henk Schuitema reisden zondag af naar Friesland om deel te nemen aan de Rûnom Mantgum, een trailrun door de weilanden (met hoog gras) over 15 kilometer. Ze legden deze afstand gezamenlijk af in 1.56.55 uur. Op bovenstaande foto de meeste deelnemers in Breede na de finish, met vanaf links Heino Pot, Rien Timmer, Henk Schuitema (support), Edwin van Wijk en Mara Kuipers (foto: ©Henk Schuitema).

Kalender

augustus 2026
M D W D V Z Z
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
« jul    

Archieven

  • Facebook
  • X
  • RSS
©2013-2026 Stichting EemsmondSport Delfzijl * All Rights Reserved * Disclaimer * Privacy