Vierdeklasser SIOS is klaar met het bekertoernooi. De ploeg van trainer Quincy Dijkstra, die legde het loodje in het duel met Groen Geel, de koploper in de 3e Klasse R. Na een 1-0 ruststand liepen de gastheren uit naar een 4-0 overwinning.
Dat het hoe dan ook een lastige klus zou worden om Groen Geel uit de bekercompetitie te wippen, was op voorhand wel duidelijk. Dan zou SIOS ver boven zichzelf moeten uitstijgen en in ieder geval op volle sterkte aantreden. Dat kon al niet, want doelman Leroy Munters bleef geblesseerd aan de kant staan. Hij was tegen Lycurgus uitgevallen met een vinger uit de kom. Voor het duel tegen de Stadjers kon Dijkstra ook geen beroep doen op de vervangers Reinder de Haan en Hidde Boer, waardoor veldspeler Quinten Hogeveen onder de lat werd geposteerd. In een ver verleden had hij wel eens als keeper opgetreden. Daarnaast ontbrak ook Stefan Bultena op de spelerslijst. SIOS wist aanvankelijk goed voor de dag te komen. Het hield de zaken achterin goed dicht en probeerde ook wel hoog druk te zetten op de Stadjers. Het getuigde van lef om dat te doen tegen een ploeg die heel wat ex-FC Groningers in de gelederen heeft, waaronder Michael de Leeuw. Het manco van SIOS was een beetje dat men te onnauwkeurig aan de bal was.
De eerste keer dat Groen Geel gevaarlijk werd was in de 32e minuut. Gelegenheidsdoelman Quinten Hogeveen wist echter redding te brengen. Daarna was er een moment dat Bo Tukker een voorzet van zijn voet liet vertrekken in de richting van teammaatje Coen Sijbolts. Die kon zich onvoldoende van zijn tegenstander losmaken om voor een doeltreffende afronding te zorgen. Niet veel later wist de thuisclub wel op voorsprong te komen. Na een door Kevin Mennega genomen vrije trap vanaf de linkerkant van het veld werd de bal getoucheerd door Rick Heim, waardoor het leer tussen de palen door vloog: 1-0.
SIOS zat niet bij de pakken neer. Een half afgeslagen corner werd opgepikt door Thomas Kloosterman en ineens op doel geschoten. De doelman van Groen Geel moest zich strekken om de inzet onschadelijk te maken. Niet veel later kreeg SIOS opnieuw een corner. Nu was het Coen Sijbolts die tot succes probeerde te komen. Hij mikte echter te hoog. Het zich dapper verwerende SIOS zat nog steeds in de wedstrijd en kon met voldoende vertrouwen de tweede helft tegemoet zien.
Na de doelwisseling had men bij Groen Geel ex-prof Michael de Leeuw binnen de lijnen gebracht. Bij SIOS bleef men erg gefocust op goed verdedigen en was er de hoop dat er nog wel een moment zou komen waarop ze misschien zouden kunnen toeslaan. Die plannen werden echter snel doorkruist. Drie minuten na de derde aftrap van de avond was het Dennis Bakker die de marge wist te verdubbelen: 2-0. Nadat Thomas Kloosterman nog een keer naast had geschoten, stond het na 56 minuten 3-0 dankzij een doelpunt van Joris Steenkamer. Daarmee was het duel definitief gespeeld. In de slotfase was het Jensen Postma die de stand op 4-0 wist te bepalen. Davey Munters kreeg daarna nog twee keer een mogelijkheid om in ieder geval de eretreffer te maken. Hij strandde beide keren echter op de sluitpost van de gastheren.
Quincy Dijkstra (SIOS): ‘Ik ben van mening dat we heel dapper hebben gespeeld. We gaven hoog druk waar het kon. We hebben lef getoond. Groen Geel staat natuurlijk wel bovenaan in de derde klasse en heeft heel veel kwaliteit in huis. De complimenten gaan zeker ook uit naar Quinten Hogeveen. Hij kon niet trainen voor deze klus, maar heeft zich goed geweerd. We hebben wat momenten gehad, die hadden we misschien moeten benutten, maar uiteindelijk ben ik trots op wat we hebben laten zien. Daar kunnen we wel mee verder.’
Groen Geel – SIOS 4-0 (1-0). Kevin Mennega 1-0; Dennis Bakker 2-0; Joris Steenkamer 3-0; Jensen Postma 4-0 (foto: ©Ronnie Afman).



Goedemorgen,
Inmiddels zijn we een week verder, maar zijn de fotos van deze wedstrijd nog ergens te vinden, zien of verkrijgen?
Groet,
de keeper van Groen Geel
Zie uw email….