In Zeerijp kon het de afgelopen competitie allemaal niet op. Het andere Oranje eindigde als tweede achter kampioen SIOS, verloor over het hele voetbaljaar slechts drie wedstrijden en wist zich als periodekampioen via de nacompetitie de vierde klasse in te voetballen. De Riepsters zijn een jaar na de degradatie weer terug van even weggeweest en zijn niet van plan om er een kort verblijf van te maken.

‘Als je sinds november 2024 geen wedstrijd meer hebt verloren, moet je in de aanloop naar de huidige competitie niet veel veranderen’, vindt trainer Ronald Bouwman. Toch denkt hij dat de accenten in verdedigend opzicht anders worden gelegd en zal de intensiteit waarmee alles uitgevoerd dient worden aanzienlijk omhoog moeten en gaan. De oefenmeester kan op een vrijwel intacte selectie terugvallen die ook nog eens aanmerkelijk breder is geworden. Van Omlandia kwamen maar liefst vijf spelers over. Thijs Holtman, Rens Boer en zijn zoon Kyan (O19-1), Maurice Doornbos (Omlandia 2) en Sem Schaaphok (Omlandia 1) komen de gelederen in Zeerijp versterken. ‘Ik ben echt nieuwsgierig wie van deze spelers echt kan aanhaken. Sem Schaaphok is een technisch begaafde middenvelder en van genoemd vijftal naar mijn verwachting het verst in zijn ontwikkeling. Silke Korpershoek keert, na een prima seizoen in ons tweede elftal, weer terug en ook de lang geblesseerden Ids Wibbens en Senne Bos kunnen na langdurig blessureleed weer aansluiten.’

Bouwman is van mening dat De Fivel zich zo snel mogelijk veilig moet zien te spelen om van daaruit uit te groeien tot een stabiele vierdeklasser. ‘Ik hoop dat ik daar de komende seizoenen een wezenlijke bijdrage aan mag leveren’, aldus de coach. Hij vindt dat er van clubs als FC Lewenborg, Lycurgus en HFC ’15 het enige verwacht mag worden, al wil hij Poolster, Middelstum en Holwierde ook niet uitvlakken. ‘Die eindigen over het algemeen ook wel bij de eerste vijf en daarnaast denk ik dat we van het versterkte SIOS ook wel iets tegemoet kunnen zien.’

Selectie De Fivel: Remco Aakster, Jan van Baren, Jackel Bats, Rens Boer (Omlandia), Corné Bos, Emiel Bos, Joran Bos, Mickael Bos, Senne Bos, Kyan Bouwman (Omlandia), Maurice Doornbos (Omlandia), Eirik Eide, Rindert Havinga, Thijs Holtman (Omlandia), Silke Korpershoek, Mark Kramers, Harmen Pestman, Tiemen Pestman, Thomas Robinson, Niels Ronde Sem Schaaphok (Omlandia), Kjell Spraakman, Arjan de Vries, Ruben Westenberg, Ids Wibbens en Jens Winkel.