Eemsmondsport
  • Voetbal
    • Uitslagen en Standen
    • Wedstrijden
    • Voetbaloverzicht
    • Zaalvoetbal
    • Topschutters
    • Jaarprogramma
  • Indoor
    • Boksen
    • Karate
    • Korfbal
    • Taekwondo
    • Turnen
  • Algemeen
    • Achtergrond
    • Atletiek
    • Motorsport
    • Paardensport
    • Rugby
    • Tennissport
    • Watersport
    • Wielersport
    • Overig nieuws
  • Interview
  • Over ons
  • Contact
Selecteer een pagina

Drukke week voor atleten Loopgroep Bedum

jun 8. 2026 | Atletiek | 0 Reacties

De atleten van Loopgroep Bedum hebben een drukke week achter de rug. Maar liefst tweeëntwintig van hen kwamen in actie bij vier evenementen. Op woensdagavond werd de Hippolytusrun georganiseerd in Middelstum. Met afstanden van vijf en tien kilometer is dit breed toegankelijk. De sfeer rondom de ijsbaan is altijd bijzonder gemoedelijk. Zaterdag stond er een aantal aan de start van de Lopster Torenloop, in Klazienaveen verscheen een lid aan de start van het Drentse Loopfestijn, in Winschoten was dat ook het geval in Winschoten en de Running Clinic werd afgesloten.

Op de tien kilometer in Middelstum verraste Anita Smedeman met een plaats bij de dames 40 in een nieuwe beste tijd van 51.16 minuten. Haar man Marcel legde beslag op de derde plaats M50 in 49.50 minuten. Alex Oskam liep deze thuiswedstrijd in 50.28 minuten gevolgd door zoon Pascal met 51.24 minuten. Thom Snijder (52.32), Johan Koster (59.29), Harm Jan (1.03.09 uur) en Arnoud Krijgsheld (1.06.28 uur) liepen deze afstand ook. Op de vijf kilometer was Sander de Vries de snelste met 27.17 minuten. Deze afstand werd ook gelopen door Mara (27.47) en Bart Kuipers (26.05) en Rieta van Heuvels samen met Henk Schuitema (32.32).

Op zaterdagavond werd in Loppersum de Lopster Torenloop georganiseerd. Ook daar was weer een grote delegatie present. Op de tien kilometer was Harmen Stam was de snelste met 38.27 minuten. Succes was er voor Peter Meijer en Ger Coster. Meijer haalde met een tijd van 41.03 minuten de derde plaats bij de mannen 50. Coster klokte 49.03 minuten, goed voor de derde trede van het ereschavot bij de mannen 60. Voor Erna Klomp was er de ondankbare vierde plaats dames 50 in 57.29 minuten. Ingrid de Boer, met tempomaker Cor Klomp, verbeterde zich tot 53.40 minuten en Andre Hooghuis, die Arianne Hooghuis als ‘haas’ had meegenomen, noteerde een nieuwe beste tijd van 55.58 minuten. Ook Johan Koster (57.50) liep deze afstand. Op de alternatieve vijf kilometer was Sander de Vries opnieuw de rapste met 26.37 minuten. Ook Erik Stam (29.46), Anouk Frankruijter (30.08), Lianne Zijlstra (30.11), Irene Wigboldus samen met Marijke Huisman (32.23) en clinic-deelnemer Dianne Vink (34.19) liepen deze afstand. Bij de kidsrun kreeg Emma Stam een beker voor haar derde plaats. Thomas Stam finishte als vierde. Een medaille was er voor Jens Zijlstra.

In het Drenthe Loopfestijn in Klazienaveen kwam Ben Stellingwerf succesvol uit op de tien kilometer. Zijn tijd van 34.07 minuten was goed voor de eerste plaats bij de mannen 40 en tevens een verbetering van het vijfentwintig jaar oude clubrecord M45. Tenslotte kwam Sander de Vries opnieuw in actie in Winschoten. De vier Engelse mijlen (6,5 kilometer) legde hij af in 36.28 minuten.

Loopgroep Bedum heeft de afgelopen tien weken een Running Clinic gehouden en kijkt daar met tevredenheid op terug. Alle eenentwintig deelnemers die op 2 april met de clinic begonnen, haalden de eindstreep. Ze ontvingen een herinneringsmedaille voor hun deelname. In tien weken is hun conditie opgebouwd van acht naar zesendertig minuten hardlopen. De basis van soepel en efficiënt hardlopen is overgebracht middels spierversterkende oefeningen. Van daaruit kan het hardlopen verantwoord uitgebouwd worden. Ze konden daarna deelnemen aan een vijf kilometer-loop, die de loopgroep onlangs organiseerde op Ter Laan in Bedum. ‘Hopelijk hebben ze de smaak te pakken en blijven ze lekker en gezond bewegen’, aldus de organiserende Loopgroep. De trainers Cor Klomp, Peter van der Hulst en Thom Snijder vonden het elke week ‘een feestje’ om de deelnemers te begeleiden en de progressie te zien. Op bovenstaande foto van Henriëtte Oskam de Bedumer delegatie in Middelstum.

Kalender

juli 2026
M D W D V Z Z
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
« jun    

Archieven

  • Facebook
  • X
  • RSS
©2013-2026 Stichting EemsmondSport Delfzijl * All Rights Reserved * Disclaimer * Privacy