De eerste ronde van de Eemsdelta Dartcompetitie is zaterdag gehouden in wijkcentrum Ons Stee in Delfzijl. Enkele tientallen liefhebbers kwamen naar de havenplaats om hun kunnen te tonen en een gooi te doen naar een hoge klassering. Aan het einde van de avond werd de top drie gevormd door Michel Rjkens uit Delfzijl, Johan van Land uit Farmsum en Ricardo van Essen uit Groningen.
In de regio was ooit al een open darttoernooi, maar dat viel door omstandigheden weg. Een aantal liefhebbers vond dat jammer en deed met succes een poging om het evenement nieuw leven in te blazen. Het was voor de organisatie dan ook bemoedigend dat er zaterdag maar liefst 27 darters kwamen opdagen die op zoek gingen naar een negendarter of een 180-er. De hoogste uitgooi (118) werd genoteerd door Remy Simons uit Delfzijl. ‘Het is een gezellige en sportieve avond geworden. We zijn erg blij met het enthousiasme dat er is getoond en zien de toekomst dan ook vol vertrouwen tegemoet’, zegt Jaap Broekema namens de organisatie.
Het toernooi beslaat een aantal ronden. De eerstvolgende vindt plaats op zaterdag 21 maart en ook dan is het Delfzijlster wijkcentrum weer het domein van de darters. Daarna wordt er nog gespeeld op 18 april, 16 mei, 20 juni, 18 juli, 15 augustus, 19 september, 17 oktober, 21 november en 19 december. Alle toernooien beginnen om 19.00 uur. Om een plaats in het eindklassement te verdienen zullen spelers minimaal zes keer aan een toernooi mee moeten doen.


