FC Groningen heeft de oefenreeks in de aanloop naar het nieuwe seizoen woensdagavond voortgezet met een  wedstrijd in Bedum tegen tweedeklasser SV Bedum. Een slordige 2300 toeschouwers   werden voor en na de wedstrijd op een fikse regenbui getrakteerd en kregen gedurende het duel veertien doelpunten te zien. De profs wisten met 1-13 te winnen. De meest besproken goal kwam op naam van Bedumer Thijmen van Houten. Hij scoorde enkele minuten voor het einde de dikverdiende eretreffer voor de  gastheren. En die werd door het thuisfront luid bejubeld.

Ondanks dat de weergoden manmoedige pogingen ondernamen om roet in het eten te gooien, werd het een prima voetbalavond in Bedum. Langs de kant waren veel bekende gezichten aanwezig. Ook Luciano Valente bevond zich onder hen. Hij kreeg schouderklopjes en felicitaties vanwege zijn vertrek naar Feyenoord. En het verzoek of hij het in de toekomst een beetje rustig aan wilde doen als FC Groningen de tegenstander van zijn nieuwe club is. ‘Dan trap ik de bal wel express naast’, grinnikte de spits. Hij zag ook hoe de gretig spelende jongeling David van der Werff binnen vijf minuten twee keer had gescoord voor de formatie van de nu wel aanwezige Dick Lukkien. Zeer tegen de zin van de SV Bedum, want dat had de eerste tien minuten willen ‘stormen.’ Marco Rente liet een fraaie boogbal van zijn voet vertrekken en zorgde daarmee voor 0-3. Binnen het half uur liet Van der Werff vervolgens zijn derde van de avond noteren: 0-4. Aanvaller Mark Hoekstra (2) en Rui Mendes voegden zich eveneens bij het gezelschap van doelpuntenmakers en daarmee werd de ruststand op 0-7 bepaald. Net als in het duel met VVS verschenen er voor het tweede bedrijf elf andere namen in het veld. Onder hen de voormalige Bedumer jeugdspeler Roy Leicester en Jorg Schreuders. In Oostwold was Schreuders twee keer succesvol en eigenlijk hoopte hij in Bedum wat productiever te zijn. Ook nu bleef hij echter op twee steken. ‘Ik heb het geprobeerd, maar het wilde niet lukken’, zei hij na afloop. De meest trefzekere speler van de avond was Brynjolfur Willumsson. Hij was goed voor vier doelpunten. Met een bekeken lob scoorde hij zijn eerste en vlak voor tijd bepaalde hij de stand op 0-12.

SV  Bedum was toen al een paar keer dreigend in het strafschopgebied van FC Groningen opgedoken, maar was niet altijd even gelukkig in de eindfase. Schoten van Thijs Kooij, Thijmen van Houten en Yannick Norden waren venijnig genoeg, maar konden door goalie Jesse Tetteroo onschadelijk worden gemaakt. En toen was daar nog een keer Thijmen van Houten. Tegen zijn solo, op eigen helft ingezet, was geen kruid gewassen. Tot groot genoegen van de eigen aanhang liet hij twee verdedigers zijn hielen zien en schoot vervolgens keurig raak: 1-12. De eretreffer maakte net zoveel los als de enige goal die SV Bedum produceerde in het duel met Groen Geel toen men in het seizoen 2023/2024 middels een Houdini-act aan degradatie wist te ontsnappen. En terecht, want de thuisploeg bleef hard werken en geloof houden in die ene mogelijkheid die er zou moeten komen. ‘Ja, wat moet ik er van zeggen. Dit is geweldig. Het is niet iedereen gegeven om tegen zo’n ploeg te scoren’, sprak een glunderende Van Houten na afloop. Het zou uiteindelijk nog 1-13 worden en ook die goal kwam op naam van Willumsson. Daarvoor waren de profs al een aantal keren gestrand op de onverzettelijkheid van de weer bij SV Bedum teruggekeerde doelman Jos Broekmans, die ook minuten mocht maken. Terwijl de handtekeningenjagers in de stromende regen het veld bestormden, blikte hij tevreden terug. ‘Ik zat er een aantal keren goed bij’, concludeerde hij nuchter. En ja, na wat uitstapjes buiten Bedum was hij volgens eigen zeggen weer thuis. ‘En ik ga hier ook nooit meer weg. Dit is mijn club’, liet hij zich ontvallen. Kilometervreter Patrick Venema wilde in de ultieme slotfase ook nog even een duit in het zakje doen en liep op volle snelheid bijna de bal nog een keer in het doel van de FC. Sluitpost Tetteroo wist dat echter te voorkomen. Met de hartstochtelijke manier waarop Venema, een diehard fan van FC Groningen, dat deed kreeg hij in elk geval zijn fans in de benen. Hij gaf te kennen dat dit zijn laatste wedstrijd was voor de plaatselijke trots. ‘Ik merk toch dat het lichaam het allemaal wat minder accepteert wat mijn voetbalgeest wil. Tja, dan kun je daar beter naar luisteren’, sprak hij. ‘Het is leuk geweest, ik ga wat lager spelen. Dan is het mooi dat je het met een wedstrijd als deze kan afsluiten. We kunnen tevreden zijn. Natuurlijk hebben we veel goals tegen gekregen, maar als je ook ziet hoe die jongens spelen. Daar druipt de klasse van af toch?

Bestuurslid Rigte Jan ten Kate van SV Bedum blikte later tevreden terug op de memorabele voetbalavond. ‘Het is prachtig zoals dit allemaal is verlopen. Het weer heeft ons gelukkig geen parten gespeeld, waardoor het werk van de vele vrijwilligers niet voor niets is geweest. We zijn heel blij met het verloop en natuurlijk ook met de eretreffer die we scoorden. Die was meer dan verdiend. De jongens hebben er hard voor geknokt. Ze kunnen trots op zichzelf zijn. We hebben er met z’n allen een mooi voetbalfeest van gemaakt.’ Met een scheef oog werd er nog even gekeken naar het nieuwe clubgebouw dat op het Bedumer sportpark verrijst. ‘Een hoofdklasser waardig’, klonk het langs de zijlijn. Ten Kate: ‘We hopen dat we het gebouw tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen officieel kunnen openen. Maar zo ver is het nog niet. Eerst gaan we dit verwerken en dan op vakantie. We hebben het seizoen in ieder geval op een fraaie manier afgesloten.’