Trainer Erwin Molog begint aan zijn tweede seizoen bij Ezinge. Daarin is voor hem in ieder geval één ding duidelijk. ‘We zullen meer wedstrijden moeten winnen’, aldus de oefenmeester. De twaalfde plaats in de eindrangschikking van de 5e Klasse D, slechts drie punten boven hekkensluiter VVSV ’09, wil men in Feerwerd zo snel mogelijk vergeten. Hoger eindigen is voor de nieuwe competitie het devies.

Aan de spelersgroep van Molog is van buitenaf alleen zijn zoon Lean toegevoegd. Hij speelde als middenvelder afgelopen seizoen in de JO19 van FC Lewenborg, heeft te maken gehad met blessures, maar is weer op de weg terug. In juni speelde hij al een keer mee tijdens een oefenwedstrijd van Ezinge. Van de eerste selectie zijn Jasper Dijkstra en Ewold Staal weggevallen. Zij doen een stap terug, maar blijven in geval van nood wel beschikbaar. Vanuit de eigen jeugd zijn Storm Meijer, Joachem Guikema en Matteo Borst toegevoegd. Voor aanvaller Meijer geldt dat hij al minuten heeft gemaakt in de hoofdmacht, Guikema is in verdedigend opzicht inzetbaar en Borst, van origine een middenvelder, is lang geblesseerd geweest.

Dat de afgelopen competitie bepaald niet succesvol is geweest voor de Ezingers, blijkt wel uit het feit dat men slechts drie wedstrijden wist te winnen en dat er zeventien keer werd verloren. ‘Daar kun je allerlei oorzaken voor aanwijzen, maar feit blijft dat we nu meer wedstrijden moeten winnen’, zegt Molog. Een graai in de prijzenpot doen zit er volgens hem niet in. ‘Dat is voor ons geen reële doelstelling. Ik verwacht dat RZ Baflo, OKVC en Warffum om de titel zullen strijden. Met misschien Noordpool UFC, ZEC en FC LEO wel als outsiders. Wij moeten maar kijken waar we ergens tussen passen. We willen in ieder geval hoger eindigen dan afgelopen seizoen. Dat proberen we met een speelwijze te doen waarbij er veel druk naar voren toe moet worden gegeven en er dus veel energie in een wedstrijd gestoken wordt. ’

De toekomst van Ezinge ziet er volgens hem goed uit met een jong eerste elftal en daarachter nog twee seniorenteams en een vrouwenteam. Ook op een ander vlak is men bij de club hard aan het werk. Het licht staat op groen voor de realisatie van een nieuw clubgebouw. Aan de sfeer binnen de club zal het in ieder geval niet liggen. Die is volgens Molog prima. ‘De verbondenheid is enorm en de wil is zeker aanwezig om er met z’n allen iets moois van te maken (foto: ©Ronnie Afman).

Selectie Ezinge: John Nooren, Robbin de Jong, Ayrton Bouwman, Yardi Beijering, Jasper Ahlers, Joachem Guikema, Thijs Guikema, Niels Giessen, Jordy Huizing, Lean Molog, Mark Vlonk, Peter Vergeer, Robert Veenstra, Steven Werkman, Matteo Borst, Liang Noorda, Jelle Huizing, Benjamin Hummel, Ivar Zijlema, Julian Kemkers, Julian Verwijk en Storm Meijer.