Eemsmondsport
  • Voetbal
    • Uitslagen en Standen
    • Wedstrijden
    • Voetbaloverzicht
    • Zaalvoetbal
    • Topschutters
    • Jaarprogramma
  • Indoor
    • Boksen
    • Karate
    • Korfbal
    • Taekwondo
    • Turnen
  • Algemeen
    • Achtergrond
    • Atletiek
    • Motorsport
    • Paardensport
    • Rugby
    • Tennissport
    • Watersport
    • Wielersport
    • Overig nieuws
  • Interview
  • Over ons
  • Contact
Selecteer een pagina

George van der Schans wint kletsnatte Zeemijlenloop

okt 26. 2025 | Atletiek | 0 Reacties

De dertiende editie van de Zeemijlenloop van Delfzijl is gewonnen door Stadjer George van der Schans in een tijd van 20.54 minuten. Voor Bedumer Ben Stellingwerf waren de druiven zuur. Hij dacht de buit al binnen te hebben toen hij de finishlijn van dichtbij kon zien, maar werd op de streep nog geklopt. Brent de Vries completeerde het podium in 21.19 minuten.

Nog voordat er ook maar een meter was gelopen, werd al duidelijk dat de 900 deelnemers aan Zeemijlenloop in Delfzijl niet door de haven van Delfzijl zouden rennen. De naweeën van storm Benjamin zorgden er namelijk voor dat dit kenmerkende deel van de loop niet afgelegd kon worden. In verband met de te verwachten hoge waterstanden had het waterschap besloten om de dijkdoorgangen af te sluiten.

En dus moest de organisatie allerijl een alternatieve route zien uit te stippelen. Dat lukte te elfder ure, al was de af te leggen afstand dan ook ongeveer een kilometer korter (6,4) dan oorspronkelijk de bedoeling was. Het was niet het enige ‘obstakel’ dat overwonnen moest worden. Het weer wilde namelijk ook niet meewerken. Bij de start was het nog droog, maar halverwege het parcours trok de wind flink aan en werden de lopers op flinke slagregens getrakteerd. Ondanks de erbarmelijke omstandigheden hielden de deelnemers de moed er wel in. Onder het motto ‘verder dan het velletje gaat het water toch niet’ beten ze zich na de start op de Burgemeester Boeremalaan door het slechte weer heen om uiteindelijk doorweekt over de finish te komen. Het werd na de start al snel duidelijk dat de strijd om de zege tussen Stellingwerf en Van der Schans zou gaan. Meteen na de start liepen ze voor de grote meute uit en zagen hun voorsprong al snel oplopen. Laatstgenoemde wist vorig jaar niet verder te komen dan de derde plaats. Hij was er dus op gebrand om nu wel te winnen en bood flinke tegenstand. Het duo stevende via de Rijksweg, de Binnensingel en de kop van de Landstraat op het Molenbergplein af om bij molen Adam te finishen. Net op het moment dat de Bedumer dacht dat hij de buit binnen had en zich wat begon te ontspannen, drukte Van der Schans zijn neus toch nog iets eerder over de finishlijn en daarom mocht hij op de hoogste trede van het schavot plaats nemen. Op enige afstand volgde Brent de Vries, de kleinzoon van voormalig Fivelstreek-atlete Ineke Zuidema uit Delfzijl, die vorig jaar haar zoon Nick Zuidema zag winnen.

‘Wat een dag’, sprak Bram Noordhuis namens de organisatie na afloop. ‘Ik weet niet meer hoe vaak we kletsnat zijn geregend en hoe hoog de adrenaline door onze lichamen gierde, maar we hebben alles uit de kast gehaald om het evenement in ieder geval door te laten gaan. Dat is in ieder geval gelukt. Ondanks alle tegenslagen kunnen we spreken van een geslaagd evenement. We hadden 150 lopers meer dan vorig jaar en hopen bij de volgende editie de voor ons magische grens van 1000 te passeren. We hebben ondanks de slechte weersomstandigheden geen enkele wanklank gehoord. De deelnemers waren doorweekt, maar kwamen allemaal met een grijns op het gezicht over de streep. Hopelijk willen de weergoden volgend jaar wel meewerken.’ (foto: ©EemsmondSport).

Uitslagen Zeemijlenloop Delfzijl
Heren:

George van der Schans 20.54 minuten
Ben Stellingwerf 20.54 minuten
Brent de Vries 21.19 minuten
René Smith 21.25 minuten
Julian van Dijken 21.34 minuten

Dames:
Yasmine Hillebrink 22.58 minuten
Christien Koning 24.24 minuten
Annemarije Souer 25.37 minuten
Femke Veldman 26.16 minuten
Geartsje Hoekstra 27.00 minuten

Reactie verzenden Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

https://youtu.be/X6FhlfuvwHs

Kalender

november 2025
M D W D V Z Z
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
« okt    

Archieven

  • Facebook
  • X
  • RSS
©2013-2025 Stichting EemsmondSport Delfzijl * All Rights Reserved * Disclaimer * Privacy