Eemsmondsport
  • Voetbal
    • Uitslagen en Standen
    • Wedstrijden
    • Voetbaloverzicht
    • Zaalvoetbal
    • Topschutters
    • Jaarprogramma
  • Indoor
    • Boksen
    • Karate
    • Korfbal
    • Taekwondo
    • Turnen
  • Algemeen
    • Achtergrond
    • Atletiek
    • Motorsport
    • Paardensport
    • Rugby
    • Tennissport
    • Watersport
    • Wielersport
    • Overig nieuws
  • Interview
  • Over ons
  • Contact
Selecteer een pagina

Groen Geel is NEC Delfzijl opnieuw de baas

feb 1. 2026 | Wedstrijden | 0 Reacties

Derdeklasser NEC Delfzijl is er ook op bezoek bij lijstaanvoerder Groen Geel niet in geslaagd om in ieder geval een punt te van de gedoodverfde kampioenskandidaat af te snoepen. De ploeg van ex-prof Michael de Leeuw wist de thuiswedstrijd op sportpark Corpus den Hoorn met 4-1 te winnen. Eerder dit seizoen hadden de Havenkanters op eigen veld al met 4-2 verloren.

De Delfzijlsters konden spelen omdat het kunstgras van Corpus den Hoorn door de sneeuwschuivers  van grote broer FC Groningen van het winterse spul was ontdaan. Daar hadden ze ook alle belang bij, want de O19 van de hoofdstedelijke trots moest voor de beker tegen de leeftijdsgenoten van Ajax aantreden en verloor uiteindelijk met 1-2. Daarna ging Groen Geel op jacht naar de twaalfde overwinning in veertien wedstrijden. Aan NEC Delfzijl de taak om dat te voorkomen. De gasten begonnen op zich niet eens zo gek aan het duel. Er werd hoog druk gezet en geprobeerd om de gastheren niet aan voetballen toe te laten komen. De thuisclub wist uit een standaardsituatie op voorsprong te komen. Bij een corner stonden de Havenkanters kinderlijk te verdedigen en was het Rob van der Leij die de score na minder dan tien minuten al wist te openen: 1-0. Eigenlijk overkwam de ploeg van trainer Roy Kamps het zelfde als eerder dit seizoen in de thuiswedstrijd. Namelijk dat men niet goed stond, als echte kerels verdedigde en ook toen de tegentreffers te gemakkelijk om de oren kreeg.  Je zou zeggen dat je als speler lering trekt uit eerder gemaakte fouten, maar ook de volgende treffer ontstond uit een corner. Nu was het Joël Brandsma die doelman Bas Westerhuis het nakijken gaf: 2-0. Vlak voor rust was het Joris Steenkamer die het duel op slot gooide: 3-0.

Het was voor NEC Delfzijl zaak om het hoofd er bij te houden en te zorgen dat ze na rust niet overlopen zouden worden. Dat gebeurde dan ook niet. Sterker nog, men begon beter te spelen. Het was jammer voor de Havenkanters dat ze het duel voor de doelwisseling eigenlijk al uit handen hadden gegeven tegen een energiek en beweeglijk spelend Groen Geel. De thuisclub zal ongetwijfeld ook met de gedachte hebben rondgelopen dat het allemaal niet meer zonodig hoefde en dat ze waarschijnlijk niet veel meer van hun tegenstander hadden te vrezen. Ze konden in het tweede bedrijf dan ook maar één goede kans laten noteren, maar was daarmee wel meteen weer succesvol. En andermaal tekende Rob van der Leij voor het doelpunt: 4-0. Een treffer die niet onhoudbaar leek en dat was dan ook de boodschap die Bas Westerhuis na afloop liet horen. ‘Die bal had ik moeten hebben’, liet hij zich ontvallen. Het helemaal niet zo onaardig spelende NEC Delfzijl deed iets terug via Jari Slort (4-1) en had misschien nog wel een doelpunt verdiend. Het duel kreeg een ietwat vreemd einde. Doelman Sebastiaan Meijwaard van Groen Geel had zich eerder al laten vervangen door Joost Wilting omdat hij zich kennelijk niet okselfris voelde. Zijn plaatvervanger stond amper tien minuten onder de lat toen hij bij een corner verkeerd terecht kwam en er geblesseerd af moest. De gastheren hadden op dat moment geen wissels meer en hoewel er nog een minuut of acht gespeeld moesten worden, besloten beide clubs in overleg met de arbiter om het duel definitief af te beëindigen.

Roy Kamps (NEC Delfzijl): ‘We hebben risico’s genomen tegen een goed voetballende ploeg, maar kregen de doelpunten weer veel te simpel tegen. Na de doelwisseling hebben we het beter gedaan en hadden we de achterstand misschien nog wel verder kunnen verkleinen. Maar goed, uiteindelijk verlies je terecht al vond ik het dan ook wel wat geflatteerd.’

Groen Geel – NEC Delfzijl 4-1 (3-0). Rob van der Leij 1-0; Joël Brandsma 2-0; Joris Steenkamer 3-0; Rob van der Leij 4-0; Jari Slort 4-1.

Reactie verzenden

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Kalender

mei 2026
M D W D V Z Z
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
« apr    

Archieven

  • Facebook
  • X
  • RSS
©2013-2026 Stichting EemsmondSport Delfzijl * All Rights Reserved * Disclaimer * Privacy