Lopers van de Winsumer loopgroep Artemis waren het afgelopen weekend actief in Groningen, Peize en Egmond aan Zee. Zo worden er net als in voorgaande jaren ook nu weer vier trainingslopen ter voorbereiding op onder andere de Marathon van Rotterdam georganiseerd door Groningen Atletiek. Het startpunt van de vier trainingslopen is de atletiekbaan in het Stadspark. Deze lopen vinden plaats op de zaterdagen 11 januari (20 kilometer), 1 februari (25 kilometer), 22 februari (30 kilometer) en 15 maart (30/35 kilometer) en kennen een vaste starttijd van 10.00 uur.

De deelnemers lopen de afstand in een tempo dat bij hen past. Er zijn tempogroepen van 6.30 t/m 5.00 min/km. De groepen worden begeleid door ervaren lopers die er voor zorgen dat men op het gewenste tempo blijft lopen. Iedere 5 kilometer staat er een verzorgingspost. Kortom de deelnemers hoeven zich niet druk te maken over de route, het tempo en de verzorging.

De eerste loop werd zaterdag gehouden. Ongeveer 175 deelnemers inclusief de voorlopers gingen om 11.00 uur onder goed loopweer van start. Deze start was vanwege code geel door gladheid met een uur uitgesteld. Het parcours omvatte in grote lijnen het prachtige natuurgebied De Onlanden. Artemis telde zes deelnemers. Simone Binnema uit Eenrum sloot zich aan bij de 5.30 min/km groep. Robert de Vries uit Adorp, in de voorbereiding op de Marathon van Parijs op 13 april, koos voor de 5.45 groep. Harry en zoon Marco Hammenga uit Winsum bereiden zich eveneens voor op de Marathon van Parijs en volgden de 6.00 groep. Bij de 6.15 groep voegde zich Han Korhorn uit Kloosterburen die op 18 mei aan de marathon van Riga in Letland deelneemt.  Peter van Ooijen uit Warfhuizen sloot zijn eerste trainingsloop over 20 kilometer af in de 6.30 groep.

De Mooi Drenthe (MD) lopers organiseerden zondag voor 25 deelnemers weer een kleinschalige marathon vanuit Peize waaraan de naam Weeringsbroeken werd verbonden. Deze marathon werd gelopen door het prachtige natuur- en waterbergingsgebied de Onlanden in Noord Drenthe onder de `rook` van de stad Groningen.  De Weeringsbroeken zijn een onderdeel van dit gebied. De klassieke loopafstand begon met een grotere ronde van bijna 10 kilometer en vervolgens vier ronden van iets meer dan 8 kilometer. Er werd gelopen op een autoluwe  openbare weg, fiets- en wandelpaden. Janneke Cazemier uit Warffum, terug van een wat mindere fysieke periode, was een van de deelnemers. Zij voltooide haar 128e specifieke marathon onder de vlag van Artemis in 5.14.00 uur.

De Egmond Halve Marathon wordt vanwege het uitdagende parcours en de strijd tegen de elementen als de meest legendarische halve marathon van Nederland genoemd, die je als hardloper een keer gelopen moet hebben. De 50e editie van dit uitverkochte evenement met totaal 13.500 deelnemers, georganiseerd door Le Champion, toonde zondag echter een geheel ander beeld. Geen sneeuw- en zandstormen en hoog water waardoor een moeilijk begaanbaar strand. Het was prachtig loopweer, weinig wind, zonnig, laag water met een goed beloopbaar strand. Dit alles leverde vele blije gezichten en snelle tijden op. De halve marathon startte op de Boulevard Noord In Egmond aan Zee. Via de hoofdstrandopgang begonnen de deelnemers direct aan de eerste 7 kilometer over het strand. In Castricum aan Zee troffen ze bij de strandafgang een pittige klim en liepen ze het Noordhollands Duinreservaat binnen. Via de onverharde Vlewoscheweg en de Grote Veldweg kwamen ze uit op Kennemerduin Camping Bakkum, waar het kwart marathon punt lag. Er volgden uitdagende verharde wegen tot Egmond. Via de Bloedweg klommen de deelnemers na 20 kilometer Egmond aan Zee weer binnen. Dit is een behoorlijke heuvel met een stijgingspercentage van 7,9 procent. Daarna kwam de Van Speijk vuurtoren in zicht. Hier wachtte een laatste kleine klim. Vanaf de vuurtoren was het tenslotte nog 200 meter tot de finish op de Boulevard Noord.

Wim Ammeraal was de enige Artemis-deelnemer. Hij finishte met een tijd van 2.14.18 uur als 6.645e bij de mannen recreanten. Ammeraal: ‘Ik heb ondanks een verkoudheid in de voorafgaande week weer genoten van Egmond. Het was zwaarder dan vorig jaar. Het strand was door de vele lopers omgewoeld en daardoor pittig te belopen.’

Zoals gemeld werden er snelle tijden gerealiseerd. Bij de dames werd het in 1999 gelopen parcoursrecord van de Nederlandse Irma Heeren (1.10.03 uur) verbeterd door de Ethiopische Haven Hailu die een tijd van 1.08.45 uur noteerde. Bij de mannen was de Portugees Samuel Barata na een eindsprint de snelste na 1.02.11 uur. Op bovenstaande foto van Herman Rinket vader en zoon Harry en Marco Hammenga tijdens de Road to Rotterdam trainingsloop.