Jelmer Meinardi: ‘Afgelopen weken waren erg spannend’

In Middelstum zal het bijna niemand zijn ontgaan dat de plaatselijke voetbaltrots het afgelopen weekeinde de eerste periodetitel van de 4e Klasse C in de wacht wist te slepen. Daags na het daaropvolgende feestgedruis spreken we trainer Jelmer Meinardi uit Bedum hoe hij de afgelopen weken heeft beleefd en wat de verwachtingen voor de rest van dit seizoen zijn.

‘Na elf wedstrijden staan we op de eerste plek met 27 punten (acht keer winst, drie keer gelijk) en zijn we winnaar van de eerste periode. Wat dat betreft is het seizoen tot dusver zeer succesvol. Vrijwel niemand had verwacht dat wij op dit moment bovenin de 4e klasse C zouden staan. Als je zo dicht bij een eerste periodetitel bent, wil je de prijs ook graag pakken. We zijn erg blij dat dit is gelukt. Pfoeh, wat waren de afgelopen weken spannend. We hebben zaterdag een mooi feestje gevierd.’

Het niveau in de competitie ligt volgens de coach erg dicht bij elkaar. ‘Dit geldt ook voor de onderlinge verhoudingen op de ranglijst. Voor onze groep is het prachtig dat we wekelijks tot het randje moeten gaan voor een goed resultaat. Het draagt bij aan de ontwikkeling van de spelers en het maakt de wedstrijden leuk om naar te kijken.’

Verder merkt Meinardi op dat er ‘iets bloeit’ op de club. ‘Er heerst een mooie verbinding tussen spelers, supporters, vrijwilligers en de teams onderling. Daar proberen wij als eerste elftal ook ons steentje aan bij te dragen. Dat is volgens mij de essentie van verenigen: Het samen doen, zijn en genieten met elkaar.’

De Bedumer vindt dat er met veel plezier wordt getraind, dat de opkomst zeer goed is en dat ook de organisatie rondom het team als een huis staat. ‘Van mensen langs de kant hoor ik vaak dat we een herkenbare manier van spelen hebben. Hier besteden we veel aandacht aan. De kracht van het team is wat mij betreft alles bepalend. Iedereen is bereid om voor elkaar te lopen. In onze statistieken zien we terug dat we sterk zijn in het slot van de wedstrijd. We scoren dan vaak en krijgen maar zelden een doelpunt tegen. Ik ben van mening dat het ‘team’ echt het verschil maakt. We hebben weinig solisten die zomaar even een wedstrijd beslissen. Daarnaast hebben we gewoon een hele leuke groep. Er hangt een goede sfeer in en buiten de lijnen. Misschien is dat wel de grootste kracht van ons team.’

Meinardi is blij dat het seizoen nu, na twee afgebroken edities, in ieder geval voltooid kan worden. ‘In korte tijd spelen we nu wel heel veel wedstrijden. Dat wordt zwaar, maar is natuurlijk ook erg leuk. Teams zullen door de eerste seizoenhelft beter op elkaar ingespeeld zijn en hebben ook meer informatie over de tegenstander. Het zal dus tactisch een interessant half jaar worden.’

Door hard en kwalitatief te trainen en in te blijven zetten op de organisatie hopen hij en zijn staf daar een goede basis voor te leggen. ‘Het is nu aan ons om deze reeks voort te zetten en daar zullen we alles aan doen. We zullen nu samen knetterhard moeten werken voor alles wat nog komen gaat. Daar kijken we als staf en spelersgroep enorm naar uit.’

In de tweede seizoenshelft wil Middelstum ook naar het komende seizoen toewerken. ‘We zullen een basis leggen voor de instroom van 019-spelers en aandacht besteden aan de organisatiestructuur van de senioren en de jeugd.’ Met het in de wacht slepen van de eerste periodetitel is één doel bereikt, maar de ambities van de club zullen ongetwijfeld verder reiken. Meinardi houdt zich op de vlakte. ‘Door het bereiken van de nacompetitie spelen we aan het einde van het seizoen sowieso één knock out-wedstrijd en wellicht nog meer? Alles of niets? Heerlijk toch.’

Op de vraag wat hij zich voor de rest van het seizoen wenst, zegt de oefenmeester: ‘Ik hoop op een snelle rentree van Nordin Luit en Romke Korpershoek. Beide spelers zijn belangrijk voor ons team, maar hebben op dit moment te maken met een knieblessure. Nordin zal op korte termijn weer met de groep trainen.  Romke traint nog apart van de groep en heeft zijn zinnen op volgend seizoen gezet. Ik hoop beide jongens snel weer in het blauwwitte tenue van onze club te zien spelen. Het zijn echte jongens van de club, die hebben we er graag weer bij.’

No Replies to "Jelmer Meinardi: 'Afgelopen weken waren erg spannend'"