Bestuursleden vijfdeklasser vv Meedhuizen bedreigd

Het gestaakte duel tussen Meedhuizen en Muntendam houdt de gemoederen nog volop bezig. De wedstrijd in de 5e Klasse F van het zaterdagvoetbal kwam vroegtijdig tot een einde. Scheidsrechter Koerntjes uit Smilde  besloot na een massale vechtpartij onmiddellijk te stoppen. Sindsdien vliegen de meningen heen en weer. Diverse bestuursleden van vv Meedhuizen worden inmiddels bedreigd. Dat geldt eveneens voor een ex-bestuurslid die elders in het land woont.

door Kees Bouma

Bij Muntendam is men nog druk bezig met het verzamelen van informatie om de reeds gedane aangifte van voldoende zwaarte te kunnen voorzien. De voornaamste slachtoffers, Maik Winter en Roy Poelman, hebben behoorlijk wat klachten en ook op mentaal gebied hakt het er behoorlijk in. De KNVB heeft aangegeven een vooronderzoek te doen. Op Twitter circuleert een filmpje waar  een deel van de schop- en trappartij is te zien. Bij Muntendam is de schuldvraag duidelijk. Die ligt volgens hen bij Meedhuizen. Ook de scheidsrechter legt de schuld nadrukkelijk bij Meedhuizen. De KNVB is een vooronderzoek gestart.

Bij Meedhuizen denkt men iets genuanceerder over de schuldvraag. Een bestuurslid, die niet meer met zijn naam in de publiciteit wil, geeft aan, dat er van alles aan de vechtpartij vooraf is gegaan.  Maar hij sluit niet uit, dat de club eigen spelers gaat schorsen. Tegelijkertijd ontvangen inmiddels meerdere bestuursleden bedreigingen, anoniem uiteraard en via hun telefoon. Het bestuurslid bevestigt dat: ‘Wacht, ik zoek het even op. Ik heb zoveel berichten. Dit heb ik via een SMS ontvangen: ‘Vieze klootzakken, als ik jou of die kompanen van je club tegenkom, kun je door een slangetje gaan vreten. Kankerhomo en kankerclub.’

Zo gaat het kennelijk de hele tijd door. ‘We worden als bestuursleden ook ’s nachts gebeld. Meerdere keren zelfs. We hebben met het bestuur overlegd en nog geen besluit genomen. We willen het heel zorgvuldig doen. Onze spelers ervaren dat het nu heel erg van één kant komt. RTV Noord was maandag bij Muntendam. Waar is onze kant van het verhaal nu? Dat filmpje is erg, maar dat was niet het begin. Het is moeilijk voor onze spelers om stil te blijven. We overleggen vanavond weer verder en zullen de selectie ook gaan spreken.’

Paul Cock was jarenlang speler van Meedhuizen en ook een periode bestuurslid. Cock, ook oud-speler van het voormalige De Pelikanen, woont al geruime tijd in Arnhem. Blijkbaar omdat zijn naam nog op de website van Meedhuizen staat, ontvangt hij ook bedreigingen. Cock: ‘Ik kreeg zondagavond al enkele anonieme oproepen. Ik had toen nog geen enkele connectie gelegd met het gestaakte duel en met Muntendam. Afgelopen nacht ben ik weer twee keer gebeld en nu niet eens anoniem, het nummer is zo te zien. Het geluidsfragment is duidelijk. Er is het volgende ingesproken: ‘Stelletje longlijers, jullie krijgen jullie klappen nog. Kankerclub.’

Paul Cock heeft het betreffende nummer gebeld en het bleek een man uit Doetinchem te zijn, die niet geïnteresseerd is in voetbal is en niks afwist van het gestaakte duel. De man gaf aan, dat dit al de vierde keer in twee jaar tijd is, dat zijn nummer voor dergelijke praktijken is gebruikt. Cock gaat aangifte doen: ‘Ik ga naar de politie. Waar het allemaal weg komt weet ik niet. Het kan Muntendam zijn, maar ook ergens anders vandaan komen. Maar de meeste mensen uit de regio Meedhuizen, Appingedam en Delfzijl die mij kennen, weten wel dat ik verhuisd ben. Het fragment klinkt wel Gronings in ieder geval. Het is hoe dan ook op meerdere terreinen volledig uit de hand gelopen.’

Het bestuur van Meedhuizen heeft gisteren vergaderd en gaat dat vanavond (dinsdagavond) opnieuw doen. Er zal ook met de selectie en trainer Bob Mulder worden gesproken. De laatste onthoudt zich nog steeds van commentaar.

Hieronder het bewuste geluidsfragment…

No Replies to "Bestuursleden vijfdeklasser vv Meedhuizen bedreigd"