Eemsmondsport
  • Voetbal
    • Uitslagen en Standen
    • Wedstrijden
    • Voetbaloverzicht
    • Zaalvoetbal
    • Topschutters
    • Jaarprogramma
  • Indoor
    • Boksen
    • Karate
    • Korfbal
    • Taekwondo
    • Turnen
  • Algemeen
    • Achtergrond
    • Atletiek
    • Motorsport
    • Paardensport
    • Rugby
    • Tennissport
    • Watersport
    • Wielersport
    • Overig nieuws
  • Interview
  • Over ons
  • Contact
Selecteer een pagina

Kaartenregen bij duel tussen Corenos en NEC Delfzijl

okt 12. 2025 | Wedstrijden | 0 Reacties

Als je alleen naar de statistieken kijkt, zou je denken dat het duel tussen thuisclub Corenos en het bezoekende NEC Delfzijl een harde en onsportieve wedstrijd moet zijn geweest. Niets was echter minder waar. De negen gele kaarten, waarvan zes voor Corenos, vielen omdat scheidsrechter Rozema de teugels erg strak hield. Zoals gewoonlijk worden wedstrijden tussen de beide ploegen op het scherp van de snede uitgevochten en dat was nu niet anders. De arbiter liet echter weinig ruimte voor fysieke duels. De thuisclub verloor in de slotfase Jordan Muller, die na twee gele prenten van het veld werd gestuurd. Corenos wist in het duel nog wel de leiding te nemen, maar moest uiteindelijk het hoofd alsnog buigen (1-3) voor de Havenkanters.

Beide ploegen begonnen enigszins afwachtend. NEC Delfzijl liet Corenos bij vlagen het spel maken om vervolgens in de omschakeling voor gevaar te zorgen. De Roodeschoolsters hanteerden een vergelijkbare tactiek. Ze stonden compact en wilden in de ruimte toeslaan. De eerste echte kans was voor de Roodeschoolsters. Jordan Muller let op links zijn tegenstander staan en wist Tim Uil voor doelman Bas Westerhuis te zetten. De inzet van Uil werd door de goalie met de vingertoppen over de deklat getild. Aan de andere kant moest Yur Oosterhof redding brengen op de doellijn nadat Sem Swytink, liggend op de doellijn, er tot twee keer toe niet in was geslaagd om het leer over de doellijn te krijgen. Kevin Haan mocht van geluk spreken dat hij niet zijn tweede geel kreeg toen hij de weggesnelde Jari Slort de doorgang naar het doel belette. Met de brilstand op het scorebord zochten beide teams de kleedkamer op om een tactisch plan voor het tweede bedrijf te bedenken. Langs de kant had men het toen al wel gezien. ‘De ploeg die vanmiddag als eerste weet te scoren, gaat dit duel winnen’, was de algemene opvatting.

Vlak na de hervatting leek die bewering hout te snijden. In de 49e minuut zette Danelso Pesiwarissa een weergaloze actie in. Hij stuurde een aantal Delfzijlsters het denkbeeldige bos in bood Anne-Jan ter Harkel de gelegenheid om het scorebord in beweging te brengen. Dat deed de Roodeschoolster dan ook: 1-0. Even later had Pesiwarissa zelf de volgende moeten maken. Hij schoot echter rakelings naast. Het was een teken aan de wand dat Corenos vrij direct speelde en ook meteen succes had, daar waar het bij NEC Delfzijl allemaal te lang duurde waardoor de verrassing al snel uit het spel werd gehaald. Corenos probeerde steeds vaker tijd te rekken in de hoop dat alle snelheid uit het spel van NEC Delfzijl zou verdwijnen. Dat kwam zelfs doelman Seinhorst Carretero op geel te staan. Daarna mocht hij blij zijn dat arbiter Rozema zich clement toonde, want de sluitpost bleef seconden pakken. De fluitist durfde het kennelijk niet aan om hem daar nog een keer voor te bestraffen.

NEC Delfzijl nam het initiatief wel over na die goal. De gasten drongen sterk aan, maar leken andermaal grote moeite te hebben om tot afronding te komen. De voor Jorrit van Assen ingevallen Stijn van Amstel De Vries, een speler die veel energie in zijn spel wist te leggen, brak de ban pas in de 85e minuut. Slecht uitverdedigen aan de zijde van Corenos leverde de gelijkmaker op: 1-1. Trainer Roy Kamps wisselde flink door om de druk op het doel van Corenos te verhogen. De slotfase was vervolgens hectisch. Als gevolg van de vele wissels en blessurebehandelingen trok scheidsrechter Rozema maar liefst acht minuten extra tijd bij. In de 92e minuut ontstond er commotie langs de zijlijn. Een ingooi die voor Corenos leek te zijn, werd door de Delfzijlster assistent aan zijn eigen club gegeven. Niet veel later viel uiteindelijk een treffer na een rake kopbal van Quirijn Boelens: 1-2. Aan Roodeschoolster zijde was men allesbehalve blij en dat leverde de Delfzijlster assistent de nodige stekelige opmerkingen op. Kort daarna moest Jordan Muller vertrekken omdat hij zijn tweede gele kaart had geïncasseerd. Coach Marco Pesiwarissa zag ook geel vanwege commentaar op de leiding. In een ultieme poging om de achterstand weg te werken ging zelfs doelman Dennis Carretero Seinhorst mee naar voren bij een vrije trap. De bal werd echter door NEC opgepikt en belandde uiteindelijk bij Sem Swytink. die vrij kon doorlopen en het duel definitief besliste: 1-3.

Marco Pesiwarissa (Corenos): ‘Ik hou gemengde gevoelens aan deze wedstrijd over. Er werd voor iedere schouderduw gefloten, dan kun je er op wachten dat het een kaartenregen gaat worden. En dat is jammer, want ik vond het geen harde wedstrijd. Het moment rond die ingooi was voor ons cruciaal. Daar valt dan een goal uit en als de grensrechter vervolgens met zijn handen in de lucht staat te juichen vind ik dat triest. Maar goed, NEC Delfzijl heeft uiteindelijk terecht gewonnen. De wissels pakten goed voor hen uit. Wij hebben beter gespeeld dan vorige week en daar kunnen op voortborduren. De kans op een punt was minimaal aanwezig. Het mocht echter niet zo zijn.’

Roy Kamps (NEC Delfzijl): ‘Ik vond de scheidsrechter helemaal niet streng. Hij had wel wat vaker mogen optreden, maar was op zeker moment aan het compenseren. Dat hij zoveel tijd bijtrok? Dat was volkomen terecht. Ze waren constant aan het tijdrekken. Op de goal na hebben we weinig weggegeven. De overwinning is meer dan verdiend. We roepen het echter wel onnodig over ons af dat het zo spannend werd. Gelukkig pakten de wissels goed uit en ben ik blij dat de ploeg karakter heeft getoond. We kunnen echt wel goed voetballen. We hebben veel risico’s genomen, maar het vertrouwen in de jongens is er, dat geldt ook voor de wissels. Daar kan ik dan wel weer van genieten, al moet het spel zeker nog beter worden.’

Corenos – NEC Delfzijl 1-3 (0-0). Anne-Jan ter Harkel 1-0; Stijn van Amstel De Vries 1-1; Sem Swytink 1-2; Quirijn Boelens 1-3 (foto: ©Marcel Monden).

Reactie verzenden Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

https://youtu.be/X6FhlfuvwHs

Kalender

november 2025
M D W D V Z Z
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
« okt    

Archieven

  • Facebook
  • X
  • RSS
©2013-2025 Stichting EemsmondSport Delfzijl * All Rights Reserved * Disclaimer * Privacy