Kloosterburen is in Oldehove kansloos onderuit gegaan in de uitwedstrijd tegen OKVC. Het team van trainer Willem Kluin kreeg met maar liefst 6-1 op de voetbalbroek. Jasper Ludema was met drie doelpunten de meest trefzekere speler van de Oldehoofsters. Namens Kloosterburen mocht Jorn Bolt in ieder geval de spreekwoordelijke eer nog redden. Afgelopen najaar kregen de mannen uit het carnavalsdorp op eigen veld met 3-6 klop.

Het leek er het grootste deel van de wedstrijd niet op dat Kloosterburen tegen een dergelijk grote nederlaag aan zou lopen. Die kreeg pas in het laatste kwartier van het duel gestalte. De eerste helft was er sprake van een vrij gelijk opgaande wedstrijd, waarin OKVC trouwens wel vrij vroeg op voorsprong wist te komen. Een van richting veranderd schot van Jasper Ludema viel binnen vier minuten over doelman Sander Adema tegen het nylon: 1-0. Daarna ontstonden er in een vrij open wedstrijd over en weer kansen. Na een goed uitgevoerde counter wist OKVC de score echter te verdubbelen via David Feitsema: 2-0. Na de doelwisseling probeerde Kloosterburen meer druk uit te oefenen en dat leverde succes op. De mannen van trainer Willem Kluin kwamen via aanvoerder Jorn Bolt op 2-1 nadat een corner niet goed door OKVC weggewerkt kon worden. Er waren daarna mogelijkheden om de achterstand helemaal weg te poetsen. Peter Reitsema dook bijvoorbeeld in de zestien meter van de gastheren op, had de bal misschien terug moeten leggen op twee meegelopen teamgenoten, maar besloot het in de korte hoek te proberen. De doelman van OKVC wist er zijn hand nog tegenaan te krijgen en daarmee was die kans onschadelijk gemaakt. Kloosterburen probeerde door te drukken. De gasten slaagden er echter niet in om een gaatje te vinden. Bij een ingooi van OKVC stonden de gasten vervolgens niet goed en maakte David Feitsema er na 71 minuten 3-1 van. Bij de bezoekers zag je de energie daarna verdwijnen. Conditioneel ging Kloosterburen er duidelijk onderdoor. De tank was leeg en vervolgens wist een beter voetballend OKVC  naar 6-1 weg te lopen door treffers van Derk Jan van der Sluis en Jasper Ludema (2). Omdat het duel in Oldehove naar voren was gehaald vanwege het naderende carnaval, heeft Kloosterburen de komende week geen competitieverplichtingen. Daarna wacht de tweestrijd met Ezinge en moet oefenmeester Kluin maar afwachten hoe zijn spelers uit het feestgedruis tevoorschijn zullen komen.

Willem Kluin (Kloosterburen): ‘Tot aan die derde treffer konden we redelijk goed meekomen. Daarna zag je heel goed waar het bij ons aan schortte. We hebben de afgelopen weken niet of nauwelijks getraind in verband met carnaval en dat brak ons in het laatste kwart van de wedstrijd op. We konden het gewoon niet meer belopen. Na de 3-1 was de ban wel gebroken.’

OKVC – Kloosterburen 6-1 (2-0). Jasper Ludema 1-0; David Feitsema 2-0; Jorn Bolt 2-1; David Feitsema 3-1; Derk Jan van der Sluis 4-1; Jasper Ludema 5-1; Jasper Ludema 6-1. (foto: ©Henk Cruiming).