De korfballers van DWA/Argo hebben zaterdag in Winsum het duel tegen mede-degradatiekandidaat Emmeloord gespeeld. Beide ploegen hadden nog geen punten gepakt en de winnaar kon dus goede zaken doen in de strijd tegen degradatie. Het werd voor de Winsumers en Bedumers een grote teleurstelling aangezien ze na een 6-13 ruststand met 11-21 verloren.
Trainer-coach Lisette Hamminga moest het zonder de nog altijd geblesseerde aanvoerster Yarin Smedema zien te rooien. Ook Susan Wieringa en Tom van der Laan waren afwezig. Bij de dames werd een beroep gedaan op routiniers Lynn van der Kroft en Karen Japenga uit het midweekteam. Bij de heren waren de overige vier heren verzekerd van een basisplaats en zat andere routinier Sam Pestoor weer eens op de reservebank.
Nadat de gasten uit Emmeloord uit de startblokken schoten, zorgde Tycho Schuuring met 1-3 voor het eerste thuisdoelpunt. Emmeloord had echter vanaf het begin de betere flow te pakken en liep gemakkelijk verder uit na de 2-4 van Sanne Schuuring. Binnen korte tijd keek DWA/Argo tegen een 2-9 achterstand aan. Pas bij deze stand begon de thuisploeg een beetje mee te scoren. Lynn van der Kroft verzilverde twee strafworpen en Karen Japenga miste eveneens niet vanaf de strafworpstip. Sanne Schuuring schoot haar tweede binnen en zo was het bij rust 6-13.
Na de pauze schoot Lynn van der Korft eveneens van afstand raak, maar Emmeloord had met drie treffers meteen een ferm antwoord klaar. De in de rust in het veld gekomen Sam Pestoor zorgde voor wat meer mogelijkheden om te kunnen schieten door veel rebounds te pakken en zelf schoot hij de achtste namens de thuisploeg binnen. Even leek DWA/Argo nog een beetje dichterbij te kunnen komen, want ook Karen Japenga en Sanne Schuuring waren nog trefzeker, maar de gasten uit de polder waren niet onder de indruk en scoorden na de 10-16 vijf keer achter elkaar. Zo werd het vlak voor tijd 10-21 en Sam Pestoor bepaalde vervolgens de eindstand op 11-21.
Gedesillusioneerd verlieten de Winsumers en Bedumers het speelveld, want er was toch zekere hoop dat het tegen Emmeloord mogelijk was geweest om punten te pakken. DWA/Argo staat na dit verlies op de onderste plaats zonder punten en moet nu bijna halverwege de competitie concluderen dat degradatie lastig af te wenden is. Zaterdag speelt men wederom thuis in De Tirrel. Dan komt Joure op bezoek en deze wedstrijd begint om 17.15 uur. Op bovenstaande foto legt Sanne Schuuring aan voor een van haar afstandsschoten.
Scores DWA/Argo: Lynn van der Kroft en Sanne Schuuring (3), Karen Japenga en Sam Pestoor (2), Tycho Schuuring (1).
Stand:
Rood-Wit 6-12
Pallas’08 6-12
De Pein 6- 8
VDDO 6- 6
It Fean/Boelenslaan 6- 6
Joure 6- 2
Emmeloord 6- 2
DWA/Argo 6- 0