Een kwartet lopers van de Loopgroep Bedum gaf afgelopen weekend acte de présence in een drietal evenementen. Harmen en Erik Stam namen deel aan een 8-uursloop op en rondom de VAM-berg (Col du VAM) in Wijster. Deze berg, die van origine een vuilnisbelt is, meet op het hoogste punt 48 meter.

De organisatie RunForestRun had een parcours met een ronde van 3,3 kilometer uitgezet met in elke ronde ongeveer honderd hoogtemeters. Gedurende acht uur moesten de lopers zo veel mogelijk rondjes afleggen op het grotendeels onverhard parcours. Ondanks dat het warm en broeierig weer was, wist Harmen een respectabel aantal ronden af te leggen. Met een totaal van zestien, legde hij een afstand van 53,2 kilometer af met ruim 1400 hoogtemeters. Bovendien zette hij het snelste rondje op zijn naam met 18 minuut en 28 seconden. Vader Erik noteerde met twaalf ronden een keurige afstand van 38,5 kilometer. Harmen is in voorbereiding voor de Brabantse Ultra Trail van honderd kilometer eind juni.

Op familiebezoek in Brabant nam Harmina Toolsema deel aan ‘Rondje Sprundel’. In verband met de warmte koos ze voor de vijf kilometer. Ze klokte 28.39 minuten op deze afstand. Zoon Ruben nam deel aan de jeugdloop van 1440 meter. Met een pijlsnelle finish (5.15 minuten) wist hij beslag te leggen op de derde plaats jongens en kon hij een beker mee naar huis nemen. Dochter Naomi kwam na 7.57 minuten over de meet en mocht trots een medaille in ontvangst nemen. Sander de Vries nam deel aan de eerste editie van de vier Engelse mijlen van Winschoten, een nieuwe wedstrijd op de noordelijke hardloopkalender. Hij wist de 6,44 kilometer in 37.37 minuten te voltooien. Op bovenstaande foto links van het bord Erik Stam en rechts Harmen Stam.