Eemsmondsport
  • Voetbal
    • Uitslagen en Standen
    • Wedstrijden
    • Voetbaloverzicht
    • Zaalvoetbal
    • Topschutters
    • Jaarprogramma
  • Indoor
    • Boksen
    • Karate
    • Korfbal
    • Taekwondo
    • Turnen
  • Algemeen
    • Achtergrond
    • Atletiek
    • Motorsport
    • Paardensport
    • Rugby
    • Tennissport
    • Watersport
    • Wielersport
    • Overig nieuws
  • Interview
  • Over ons
  • Contact
Selecteer een pagina

Omlandia geeft voorsprong weg en gaat onderuit

jan 18. 2026 | Wedstrijden | 0 Reacties

Omlandia leek op eigen veld hard op weg om het bezoekende Veendam 1894 op een akelige surprise te trakteren. De gastheren wisten zelfs een 2-0 voorsprong te nemen, maar het duel kreeg in de tweede helft een vervelende wending voor de thuisclub. De Veenkolonialen leken uit de Spaanse winterzon te zijn ontwaakt en draaiden het duel volledig om. Na negentig minuten stond er dan ook een 2-4 eindstand op het scorebord.

De gastheren begonnen prima aan het treffen. Na een aantal minuten was het Wouter Hoek die een eerste signaal af gaf dat de gasten uit de Parkstad er alles voor zouden moeten doen om tot een goed resultaat te komen. Halverwege de eerste helft kwamen de witblauwen terecht op voorsprong. Remco Bolhuis wist zich vrij te spelen en doelman Roy Mos moest het antwoord schuldig blijven op de inzet: 1-0. Het werd de spits overigens ook niet al te moeilijk gemaakt om de thuisclub op voorsprong te zetten. Hij had zomaar een tweede kunnen scoren, maar zag een poging daartoe via de lat over het doel verdwijnen. Aan de andere kant was het Winston de Jonge die dicht bij een treffer was. Zijn schot verdween echter via buitenkant paal naast. Het was Omlandia echter dat dicteerde. De Veenkolonialen waren absoluut niet in goeden doen en misten elk greintje overtuiging. Het was dan ook niet zo gek dat Ferry Knol de voorsprong wist te verdubbelen: 2-0. De goal paste namelijk precies in het wedstrijdbeeld tot daar aan toe. Het middenveld van de Veendammers gaf niet thuis, de loopacties waren er niet en kennelijk was de energie ook nog eens ver te zoeken. Dat de Veendammers iets anders moesten laten zien was wel duidelijk. Dat ze min of meer per ongeluk dichterbij wisten te komen? Daar had niemand meer op gerekend. Doelman Thijmen Kiel ging na een corner en wat misverstanden in de defensie het duel aan met aanvoerder Ramon de Jong. De bal kwam in de kluts tegen de rug van de Veendammer aan en rolde pardoes in het Ten Boerster doel: 2-1. Een wel heel gelukkige treffer op een voor Omlandia heel ongelukkig moment zo vlak voor rust.

Je zou verwachten dat de gasten met frisse moed de kleedkamers zouden uitkomen voor het tweede bedrijf en de jacht op de gelijkmaker zouden openen. Het was ook wel zichtbaar dat er binnenskamers kennelijk wat harde noten waren gekraakt. Omlandia liep wat vaker achter de bal aan dan hen lief was. Toch kregen ze nog een gigantische mogelijkheid om de marge opnieuw te vergroten. Ferry Knol maaide voor open doel echter over de bal heen. Veendam 1894 ontsnapte daar nadrukkelijk.

Na 55 minuten was het duel weer in evenwicht. Een corner van Mark Wijnsema, die opnieuw niet goed werd verwerkt, werd door Yorick Zuur tegen het nylon gekopt: 2-2. Nadat er wat vers bloed binnen de lijnen was gebracht, leek Veendam 1894 meteen orde op zaken te willen stellen. Kort na de gelijkmaker stond de wedstrijd helemaal op zijn kop. Jeroen Haan leed balverlies en in de omschakeling was het Dinand de Jonge die Ruben Hummel uitkapte en doelman Kiel voor de derde keer wist te passeren: 2-3. Vijf minuten voor het verstrijken van de speeltijd was hij andermaal succesvol (2-4) en toen was het duel wel gespeeld. De gasten hadden zich na een slechte eerste helft en een gelukkige aansluitingstreffer op karakter terug in de wedstrijd weten te knokken. Voor Omlandia bleef er niet veel meer over dan het wegslikken van een bittere pil.

Martijn Smit (Omlandia): ‘Op voorhand was elk resultaat tegen Veendam 1894 misschien als bonus opgevat, maar we hadden die 2-0 voorsprong nooit mogen weggeven. Dat kan gewoon niet en daar baal ik ontzettend van. Voetballend kan het wel beter. Het is aan ons om tegen The Knickerbockers te laten zien dat het ook anders kan. Daar moeten we een resultaat zien te halen en zorgen dat we ons zo snel mogelijk veilig spelen.’

Omlandia – Veendam 1894 2-4 (2-1). Remco Bolhuis 1-0; Ferry Knol 2-0; Ramon de Jong 2-1; Yorick Zuur 2-2; Dinand de Jonge 2-3; Dinand de Jonge 2-4 (foto: ©EemsmondSport).

Reactie verzenden

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Kalender

mei 2026
M D W D V Z Z
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
« apr    

Archieven

  • Facebook
  • X
  • RSS
©2013-2026 Stichting EemsmondSport Delfzijl * All Rights Reserved * Disclaimer * Privacy