Eemsmondsport
  • Voetbal
    • Uitslagen en Standen
    • Wedstrijden
    • Voetbaloverzicht
    • Zaalvoetbal
    • Topschutters
    • Jaarprogramma
  • Indoor
    • Boksen
    • Karate
    • Korfbal
    • Taekwondo
    • Turnen
  • Algemeen
    • Achtergrond
    • Atletiek
    • Motorsport
    • Paardensport
    • Rugby
    • Tennissport
    • Watersport
    • Wielersport
    • Overig nieuws
    • Vacaturebank
  • Interview
  • Over ons
  • Contact
Selecteer een pagina

Overzicht amateurvoetbal

nov 24. 2025 | Voetbaloverzicht | 0 Reacties

Hierbij het voetbaloverzicht van de wedstrijden die dit weekend eveneens zijn gespeeld. Op zaterdag werden er al diverse afgelastingen gemeld en daar kwamen op zondag nog een aantal bij. Sterker nog, de topper tussen thuisclub Groen Geel en Farmsum was al een eindje op weg en kende een 2-0 tussenstand toen besloten werd om het duel te staken vanwege de sneeuw die op dat moment naar beneden kwam. En dus was het aanbod op zondag ook magertjes. Desondanks hebben we weer een aantal verslagen weten te verzamelen en wordt er voor de verandering begonnen met tweedeklasser SV Bedum.

2e Klasse J Zaterdag

SV BEDUM WINT WEDSTRIJD MET TWEE GEZICHTEN

De ene helft is de andere niet. Dat gold zeker voor SV Bedum, dat in de uitwedstrijd tegen GVAV Rapiditas hard op weg was om de overwinning van dit seizoen te laten noteren. Dat gebeurde ook wel (2-3), maar er moest na een 0-2 en 1-3 tussenstand op het laatst nog hard voor geknokt worden in het duel tegen de hekkensluiter uit Groningen.

De Stadjers begonnen redelijk energiek aan het treffen met de paarshemden, die het balbezit vaak te simpel aan de tegenstander gaven. Het was allemaal te onnauwkeurig aan Bedumer zijde, waardoor alle ballen werden ingeleverd en GVAV Rapiditas in zijn kracht wist te komen. Echt grote kansen kregen ze echter niet. De eerste mogelijkheid was voor SV Bedum. Uit een corner in de 5e minuut had Thijs Boskamp moeten scoren. Hij schoot echter hard over. Het duurde ongeveer een kwart wedstrijd alvorens de Bedumers wisten aan te zetten. De passing werd een stuk nauwkeuriger en er werd goed druk gezet. Ook ontstonden er meerdere kansen om tot scoren te komen. De eerste treffer van de middag kwam op naam van Robert Kwant. Een vrije trap werd niet goed verwerkt door de doelman van de thuisclub en werd van dichtbij door de attent reagerende Kwant binnen gemikt: 0-1. Vijf minuten voor de onderbreking maakte Thijmen van Houten op links een knappe actie en schoot vervolgens goed binnen: 0-2. Er leek op dat moment geen vuiltje aan de lucht te zijn voor het team van trainer Gerben Wollerich. De kansen waren er om de score uit te breiden, maar het doelpunt wilde niet vallen omdat het aan nauwkeurigheid ontbrak.

Na de doelwisseling speelde SV Bedum niet goed. De intensiteit was veel te laag en de energie ontbrak. Er werd te weinig druk gezet en in de opbouw ging er van alles mis. Na een verre ingooi vanaf de eigen helft wist GVAV Rapiditas zowaar dichterbij te komen. Het duel voorafgaande aan de treffer van de Stadjers werd verloren en de voorzet werd vervolgens hoog en hard binnen geschoten. In plaats van dat SV Bedum een veel ruimere voorsprong had weten te bewerkstelligen, werd het nu opeens weer een wedstrijd: 1-2. Het duel was daarna niet bepaald hoogstaand. Het lukte aan beide kanten allemaal net niet, al bleef er hoop aan de kant van de gastheren op een beter resultaat. Een schot schampte de lat en doelman Jos Broekmans moest nog een keer handelend optreden. Aan de zijde van de bezoekers was Thijs Boskamp dicht bij een treffer. Rond de 85e minuut kwam Youri ter Arkel in balbezit. Bij de tweede paal wist hij het leer nog voor het doel te krijgen, maar zag het speeltuig doel missen. Kort daarna boden de Bedumers hun tegenstander een helpende hand. Een voorzet zou door Youri ter Arkel weggewerkt worden. Hij raakte de bal echter volledig verkeerd en zag het leer langs zijn eigen doelman tegen het nylon belanden: 2-2. SV Bedum probeerde het daarna nog een keer. Men vond nog een restje energie waaruit Thijs Boskamp uiteindelijk de winnende op zijn naam kreeg: 2-3.

Gerben Wollerich (SV Bedum): ‘We zijn blij met de drie punten, maar niet over het verloop van de wedstrijd. We hadden voor de rust meer moeten scoren. Er zaten echt een paar mooie aanvallen tussen. Het maken van doelpunten laat je dan achterwege en na de thee staat er een compleet ander SV Bedum met te weinig energie en strijdkracht. Dat is zonde, want we brengen onszelf onnodig in moeilijkheden. Daar zullen we van moeten leren.’

GVAV Rapiditas – SV Bedum 2-3 (0-2). Robert Kwant 0-1; Thijmen van Houten 0-2; Wouter Klooster 1-2; Youri ter Arkel (eigen doel) 2-2; Thijs Boskamp 2-3.

4e Klasse E Zaterdag

POOLSTER LIJDT NEDERLAAG OP BEZOEK BIJ FC LEWENBORG

Poolster had hele goede zaken kunnen doen als het de uitwedstrijd tegen FC Lewenborg in winst had weten om te zetten. De ploeg van trainer Bas Groeneveld ging echter met 3-1 onderuit in de provinciale hoofdstad.

Bij de geelzwarten ontbrak Robbert Kok op het appél en was Tom Dijkman wel weer van de partij. Voor de thee was FC Lewenborg op eigen veld de betere ploeg en kreeg het ook de beste kansen om de score te openen. Een bal op onderkant lat leek de doellijn te zijn gepasseerd, maar de scheidsrechter van dienst had niets gezien en dus ontsnapte Poolster nadrukkelijk. Voor de thee werd er niet gescoord, maar na de doelwisseling kende Poolster een fase waarin het matig speelde en de Lewenborgers optimaal profiteerden. Mike Weidgraaf opende de score en zag de teamgenoten Thomas Bosscher en Midas Bosch zijn voorbeeld volgen: 3-0. Vlak voor de derde treffer verscheen Tom Dijkman oog in oog met de doelman van FC Lewenborg, maar kwam niet tot scoren. Jesse Smit maakte zijn 99e competitietreffer vanaf elf meter en bracht de spanning nog weer een beetje terug: 3-1. Daarna waren er grote kansen voor Jelmar Christiaans, Kevin Bijlsma en Koen Biemond. Ook zij wisten niet tot een goede afronding te komen en dus ging Poolster een week voor de derby tegen Holwierde onderuit.

Bas Groeneveld (Poolster): ‘Dit was een terechte nederlaag, maar wel een onnodige. Na rust waren we niet scherp. De eerste goal zat er fantastisch in, maar de andere twee doelpunten geven we veel te gemakkelijk weg. Uit de grote kansen die we kregen hadden we misschien nog een resultaat kunnen halen, maar gezien het spelbeeld zou dat niet terecht zijn geweest.’

FC Lewenborg – Poolster 3-1 (0-0). Mike Weidgraaf 1-0; Thomas Bosscher 2-0; Midas Bosch 3-0; Jesse Smit (strafschop) 3-1.

4e Klasse F Zaterdag

SGV PAKT WEER EEN PUNT OP EIGEN VELD

Op een koud sportpark Onder de Juffer in Schildwolde heeft thuisclub SGV de streekderby tegen HSC gespeeld. De gastheren wisten hun opponent op 1-1 te houden en schreven daardoor het tweede competitiepunt bij.

In de openingsfase van het duel had HSC meer balbezit. De ploeg uit Sappemeer zag de thuisclub in een laag blok verdedigen. De gasten hadden de grootste moeite om het vele balbezit in kansrijke situaties om te zetten. SGV daarentegen probeerde het voornamelijk in de counter te zoeken. De eerste doelkans was dan ook voor de gastheren. Een vrije trap aan de linkerkant van het veld belandde op het hoofd van aanvoerder Jelte Bos. Zijn inzet miste de kracht om de doelman van HSC  echt in verlegenheid te brengen. De tweede mogelijkheid was wel raak. Jelte Bos ging er op rechts vandoor en gaf de bal laag voor op de inkomende Sander Dijkstra. Die wist na twintig minuten voetbal keurig af te ronden: 1-0. Er veranderde daarna weinig aan het spelbeeld. HSC had het meeste balbezit en SGV  hield de deur achterin stevig op slot. De gasten probeerden het derhalve met schoten van afstand. Die leverden ook niet het gewenste resultaat op. In de 35e minuut kwamen de bezoekers dan toch langszij. Na een vrije trap van sprong de muur van SGV omhoog, waardoor de bal er onderdoor vloog en keeper Robert Bats kansloos was: 1-1. De grootste kans voor de thee op en tweede treffer was daarna voor de Schildwolders. Vanuit de omschakeling werd rechteraanvaller Matthijs Siertsema in de diepte aangespeeld. Hij gaf de bal hoog voor bij de tweede paal, waar aanvaller Jasper Boonstra volledig vrij stond. Diens inzet miste precisie en kon onschadelijk worden gemaakt.

De start van het tweede bedrijf was erg rommelig. Beide ploegen hadden moeite om de bal lang vast te houden. SGV leek nog een keer gebruik te kunnen maken van de ruimte achter de defensie van HSC. Sander Dijkstra vertrok van eigen helft richting doelman van HSC, maar dat werd de assistent-scheidsrechter van HSC te gevaarlijk. Hij stak zijn vlag de lucht in omdat Jasper Boonstra inderdaad buitenspel stond, maar die nam op geen enkele wijze deel aan het spel. Het vlagsignaal was dus te voorbarig. Het werd echter wel overgenomen en dus ging de kans verloren. Het lukte de Schildwolders aardig om de spelmakers Rick Woortman en Kevin Reiffers kort aan de lijn te houden, zodat de gasten steeds meer tegen zichzelf gingen spelen. Toch zouden ze nog twee kansen krijgen. De eerste was voor Noah Dussel, die in kansrijke positie op de paal schoot. De laatste werd door invaller Edwin Bosma op de bovenkant van de lat gemikt. In de tien minuten die de blessuretijd duurde kwamen de gastheren er ook nog een keer gevaarlijk uit. Invaller Luca van Loenen wist Jasper Boonstra kansrijk neer te zetten. Zijn inzet miste echter het beoogde doel. Uiteindelijk bleef het bij 1-1 en dat was gezien het wedstrijdbeeld ook wel een terechte uitslag.

5e Klasse E Zaterdag

WARFFUM VERSPEELT DURE PUNTEN IN DUEL MET VVSV ‘09

In de strijd om de bovenste plaatsen heeft Warffum op eigen veld kostbare punten laten liggen. En dat deed men tegen het Ulrumer VVSV ’09 van trainer Auke Doornbosch. De gasten konden na afloop tevreden zijn met de 2-2 eindstand. De thuisclub had minder reden tot juichen, want Zeester en lijstaanvoerder RZ Baflo kwamen wel tot winst.

Het was aanvankelijk nog even de vraag of er wel in Warffum gespeeld kon worden vanwege de sneeuw die een dag eerder was gevallen. Vanuit de gemeente was er echter alles aan gedaan om het terrein speelklaar te krijgen en dat was gelukt. Tijdens de warming-up werd wel duidelijk dat het veld het zwaar te verduren zou krijgen. De Ulrumers wisten het beste met de omstandigheden om te gaan. Zo moest doelman Eddy Renses meteen handelend optreden . Warffum speelde slap en miste de overtuiging die er de afgelopen weken wel was geweest. Aan en zonder de bal werden veel foute keuzes gemaakt en er moest positioneel veel gecompenseerd worden. VVSV ’09 combineerde er bij vlagen lustig op los en wist enkele keren gevaarlijk te worden. Toch werden er voor de pauze geen doelpunten genoteerd.

Na de thee kwam Warffum beter uit de kleedkamers. Het was clubtopscorer Jeroen Zwart die een schot in de korte hoek binnen zag hobbelen: 1-0. De treffer voelde als een soort van bevrijding aan Warffumer zijde. De Ulrumers waren even ontdaan en kwamen er een fase niet meer aan te pas. Warffum bleef gecontroleerd spelen en kwam tien minuten na de openingstreffer op 2-0. En weer was het Jeroen Zwart die het laatste tikje wist te geven na een prima aanval over de rechterkant. Met nog een half uur te gaan leek er geen vuiltje aan de lucht te zijn voor de thuisclub. Men dacht de buit wel binnen te hebben, maar rekende buiten de waard. VVSV ’09 trok de teugels wat strakker aan en opnieuw verviel Warffum in een foutenfestijn. Na goed doorzetten was het Milan Smit die de gasten dichterbij wist te brengen. De spanning was daarmee weer helemaal terug: 2-1. En het zou nog erger worden voor de gastheren, want tien minuten later wist Wilfred Kooi de achterstand helemaal weg te poetsen: 2-2. Even dacht men bij Warffum nog aan buitenspel, maar daar wilde de scheidsrechter van dienst niets van weten. Voor de gelijkmaker had Warffum nog twee momenten onbenut gelaten omdat men deze niet goed had uitgespeeld. En dus deed een oude voetbalwet ook in Warffum van zich spreken. Als je zelf niet scoort, doet de tegenstander dat wel. VVSV ’09 stapte uiteindelijk als de morele winnaar van het veld. Warffum had twee dure punten lopen morsen.

Nico de Vries (Warffum): ‘We hebben vandaag met en zonder bal teveel verkeerde dingen gedaan. De drive en de overtuiging waren ondermaats. Als je op 2-0 komt mag je dat niet meer weggeven. Je ziet wat er gebeurt als zij dichterbij komen. Met en tegendoelpunt maak je het weer onnodig spannend. Dit is enorm zonde, maar ik moet ook eerlijk bekennen dat VVSV ’09 goed voor de dag kwam en heeft laten zien dat het wel degelijk kan voetballen.’

Auke Doornbosch (VVSV ’09): ‘Ik ben tevreden met de prestatie en we zijn als team heel blij met het punt. Vooral omdat we van een 2-0 achterstand nog terug wisten te komen.’

Warffum – VVSV ’09 2-2 (0-0). Jeroen Zwart 1-0; Jeroen Zwart 2-0; Milan Smit 2-1; Wilfred Kooi 2-2.

ZEC DEELT CADEAUTJES UIT AAN RZ BAFLO

Er werd veel verwacht van de topper tussen het Zandeweerster ZEC  en het bezoekende RZ Baflo. Het team van trainer Rick Werkman bleef echte vrij eenvoudig overeind tegen de gastheren, die de doelpunten wel heel erg gemakkelijk weggaven. Het zou uiteindelijk 0-3 worden voor de lijstaanvoerder.

Je komt als trainer wel eens voor verrassingen te staan en dat gold ook voor coach Jur Smit. Niet alleen miste hij de onvindbare Elvis Hedzic, maar ook de scherpte van zijn ploeg meteen na de aftrap. Het gemis van Hedzic werd opgevangen met het posteren van Stan Dijkema in de punt van de aanval. Het was aan de zijde van de gasten echter al snel raak. Bafloër Nick Lukassen pompte het leer in de zestien meter van ZEC en zag de inzet van Mark van Zanten via Zandeweerster Wessel Feenstra in het doel belanden. Goalie Niels Wierenga was voor de eerste keer geklopt: 0-1. Een hele vroege dreun voor de gastheren, die daarna mochten proberen om de wat teruggetrokken tegenstander in de problemen te brengen. Het iets gemakkelijker voetballende RZ Baflo zakte terug op eigen helft en liet ZEC het balbezit. Uit een vrije trap van Jens Posthumus was het broer Kjell  die de thuisclub bijna langszij wist te koppen. De bal ging echter rakelings naast. Ook Stan Dijkema kreeg nog een mogelijkheid, maar wist niet tot afronding te komen. Nick Lukassen probeerde het voor de rust nog een keer en toverde een voorzet uit de hoge hoed. Die werd echter door niemand aangeraakt en vloog voorlangs.

Na de thee probeerde ZEC wat nadrukkelijker het doel van de Bafloërs op te zoeken, maar verder dan wat speldenprikjes kwam het niet. Na geklungel achterin was het Melvin Folkerts die gedecideerd wist af te ronden en het duel eigenlijk op slot gooide.  Een te korte terugspeelbal van Davey de Haan leidde tot de 0-2. Daarna hoefden de gasten niet meer zonodig en probeerde ZEC  uit alle macht om de aansluiting te vinden. De thuisclub beet zich echter voortdurend stuk op de roodzwarte defensie. Na weer een hachelijk moment in de verdediging van ZEC was het Marnik Bolhuis die de derde van de middag voor zijn rekening mocht nemen. Doelman Niels Wierenga schoof het leer zomaar in de voeten van Bolhuis en die bedankte zich vriendelijk: 0-3. Niet veel later werd er voor het einde gefloten.

Jan Posthumus (ZEC): ‘We hebben RZ Baflo wel heel erg gemakkelijk aan een overwinning geholpen. Jammer, want we hadden ons deze middag wel wat anders voorgesteld. Ik moet wel zeggen dat zij een goede ploeg hebben. Dit had echter niet gehoeven. Het is jammer, want het gat naar boven is wel weer groter geworden, al moeten we dan ook nog wat wedstrijden inhalen.’

Rick Werkman (RZ Baflo): ‘Bij vlagen hebben we prima gespeeld. Dat weten we echter niet lang genoeg vast te houden. Na de eerste goal zakten we te ver terug. In die fase waren we in balbezit ook te slordig. Daar kunnen we mee aan de slag. Uiteindelijk boeken we een prima resultaat in Zandeweer. We scoren drie keer en weten de nul ook nog eens vast te houden. Daar kunnen we tevreden over zijn.’

ZEC – RZ Baflo 0-3 (0-1). Mark van Zanten 0-1; Melvin Folkerts 0-2; Marnik Bolhuis 0-3.

KRC VERZUIMT ZICHZELF TE BELONEN TEGEN ZEESTER

Zeester kan ook na de uitwedstrijd tegen KRC zeggen dat men ongeslagen is. In Kantens werd met 1-2 gewonnen. Eenvoudig ging dat niet voor de mannen van trainer Jaap van der Ploeg, die het zwaar te verduren kregen. Ze hadden echter het geluk dat de thuisclub zichzelf weigerde te belonen voor een goed gespeelde wedstrijd.

De gasten hadden het duel van hun tweede team afgelast om in ieder geval met voldoende spelers naar Kantens te kunnen reizen. KRC kwam goed uit de startblokken. De ploeg van trainer Johan Ritsema wilde zich nadrukkelijk revancheren voor de 7-1 nederlaag van een week eerder tegen Noordpool UFC. De eerste helft op het kunstgrasveld van de gastheren was aardig in evenwicht. De grootste mogelijkheden om op voorsprong te komen waren voor de KRC-ers Stef Oosterhuis en Mika de Kam. Zij wisten oog in oog met doelman Daniël Veenstra echter niet te scoren. Achterin wist voorstopper Johnny Abbas de defensie in goede banen te leiden. Na 43 minuten kwam de goal dan toch tot stand. Na een goede actie op rechts van Rick Raat volgde een voorzet op Stef Oosterhuis. Die maakte geen fout en schoot de thuisclub op 1-0. Het leek daarna of de schrik daarna in de benen van KRC schoot. Men liep achteruit en kreeg een vrije trap tegen. De inzet van Vince van der Veen werd goed gepakt door doelman Dirk Pijl. Amper een minuut later lag het leer op elf meter van de goalie na een struikelpartij waarbij Chris Noordhof onderuit ging. Een hele zware beslissing van de onpartijdige, maar daar had Jesse Tjoelker maling aan en scoorde 1-1.

Na de doelwisseling was het spelbeeld onveranderd. Beide ploegen maakten er een open wedstrijd van. Aan de zijde van KRC was er op zeker moment sprake van een kleine inzinking toen Zeester via andermaal Jesse Tjoelker op voorsprong wist te komen: 1-2. Het ritme werd echter snel teruggevonden en eigenlijk had de thuisclub ook langszij moeten komen, maar men weigerde de trekker over te halen. En dus bleef men met lege handen achter en kon Zeester tevreden concluderen dat het niet alleen had gewonnen, maar ook nog eens de tweede plaats van Warffum had weten over te nemen.

Johan Ritsema (KRC): ‘We speelden bij vlagen echt goed, maar laten met name voor de rust teveel kansen liggen. Toen zij voor de tweede keer scoorden, zaten we er even doorheen. De jongens hebben echter karakter getoond en knokten zich terug in de wedstrijd. Eigenlijk hadden we hier minimaal gelijk moeten spelen.’

Jaap van der Ploeg (Zeester): ‘Ik moet zeggen dat KRC behoorlijk goed partij bood. Ze maken echter te weinig goals en kregen niet wat ze eigenlijk verdienden. Wij scoren wel en in een wedstrijd gaat het nog altijd om het maken van doelpunten. Ik ben van mening dat we het met al die afwezigen nog goed hebben gedaan, al speelden sommigen ondermaats. Dat zal tegen FC LEO echt beter moeten.’

KRC – Zeester 1-2 (1-1). Stef Oosterhuis 1-0; Jesse Tjoelker (strafschop) 1-1; Jesse Tjoelker 1-2.

5e Klasse G Zaterdag

GEO WEET OOK MEEDEN VAN ZICH AF TE SCHUDDEN
Het Garmerwolder GEO heeft de goede flow van de laatste weken weten vast te houden. De uitwedstrijd tegen Meeden werd namelijk gewonnen. Daardoor behoudt de ploeg van trainer Leendert Nieborg aansluiting met de middenmoot. De 2-4 overwinning was een beloning voor de prima teamprestatie die de gasten wisten neer te zetten.

Waar trainer Leendert Nieborg de afgelopen weken over een bijna volledige selectie kon beschikken, moest er moest er nu weer flink worden gepuzzeld. Diverse spelers waren niet beschikbaar waardoor er zelfs een beroep gedaan moest worden op Alex Sarfo, die zijn voetbalcarrière al had beëindigd. Na twintig seizoenen werd er weer een bezoek gebracht aan sportpark De Bouwte, de thuisbasis van Meeden. Voor GEO was het belangrijk om de drie punten te pakken want bij winst zou in ieder geval de onderkant van de middenmoot nog in zicht blijven. Verlies betekende vooralsnog afhaken.

In een wedstrijd waarbij beide ploegen goed aan elkaar gewaagd waren had GEO het zich makkelijker kunnen maken door al binnen tien minuten op voorsprong te komen. Binnen drie minuten wist Peter van de Veen een voorzet van Harold van Geffen niet doeltreffend af te ronden. Zijn kopbal belandde langs de verkeerde kant van de paal. Niet veel later was het Jurry de Boer die een niet te missen kans werd geboden om de score alsnog te openen. Binnen het zestienmetergebied schoot hij de bal net naast. Dat beide ploegen goed in evenwicht waren, bleek wel uit het feit dat aan beide kanten in de eerste helft weinig echte grote doelrijpe kansen werden gecreëerd. Toch werd er twee minuten voor de rust nog door de thuisploeg gescoord. Slordig balverlies op het middenveld werd GEO fataal. Spits Joey Kor van Meeden werd ingespeeld en die wist dat buitenkansje wel te benutten: 1-0.

Ondanks de achterstand was er bij GEO geen reden tot paniek. Er was immers nog een helft om deze achterstand goed te maken. De terechte gelijkmaker kwam vijf minuten na de hervatting al op het scorebord te staan. Een voorzet van Harold van Geffen werd door Paul Broekhuizen in het doel gewerkt: 1-1. In de 60e minuut was het wederom Harold van Geffen die zijn tegenstander omspeelde en een voorzet panklaar op het hoofd van Bart van der Tuuk deponeerde: 1-2. GEO kon niet lang genieten van deze voorsprong. In de 72e minuut maakte Meeden namelijk gelijk. Vanaf de rand van het strafschopgebied werd de bal buiten bereik van keeper Bram Westers door Martijn Niemeijer binnen geschoten: 2-2. Ondanks deze tegenslag ging GEO op zoek naar de winst. Nadat zowel Paul Broekhuizen als Peter van der Veen hun kans niet hadden weten te benutten was het de in de 75e minuut ingevallen Alex Sarfo die het wel lukte. Uit een corner van Harold van Geffen wist hij de bal achter de keeper van Meeden te koppen en GEO op voorsprong te zetten: 2-3. Het slotakkoord was voor Bart van der Tuuk. Na een pass van Aron van Geffen wist hij in een één tegen één-situatie een verdediger uit te spelen en de 2-4 op het scorebord te zetten.

Leendert Nieborg GEO): ‘We hebben hard moeten werken om een overwinning te boeken. De eerste helft heeft Meeden veel energie in het spel gestopt om ons het voetballend moeilijk te maken. De tweede helft kregen we meer ruimte. Daar hebben we dankbaar gebruik van gemaakt. We hebben voldoende kansen gehad om de wedstrijd eerder op slot te gooien maar hebben tot aan het laatste fluitsignaal moeten knokken om de drie punten mee naar Garmerwolde te nemen. We hebben een prima teamprestatie op de mat gelegd.’

Meeden – GEO 2-4 (1-0). Joey Kor 1-0; Paul Broekhuizen 1-1; Bart van der Tuuk 1-2; Martijn Niemeijer 2-2; Alex Sarfo 2-3; Bart van der Tuuk 2-4.

VVS PAKT PUNT OP BEZOEK BIJ KOPLOPER

Het Oostwolder VVS moest op bezoek bij lijstaanvoerder vv Pekela tot succes zien te komen. De ploeg van trainer Henry Meijerman had de eerste periodetitel op zak en kon zich geen misstap veroorloven, want dan zouden de gasten weer dicht in de buurt komen. Het duel eindigde in een 1-1 remise en daar schoot met name VVS niets mee op.

De Pekelders begonnen beter aan het duel, maar verzuimden de geboden mogelijkheden af te ronden. Wat dat betreft was VVS een stuk effectiever. Een van de weinige keren dat de ploeg van trainer Jaap Veldhuis voor het doel van de gastheren opdook was het meteen raak. Haijo Molema tikte de gasten op een 0-1 voorsprong. Vlak na de doelwisseling was de achterstand al weer weggewerkt. Jur Bontjer wist de thuisploeg langszij te brengen: 1-1. Daarna zou er niet meer gescoord worden en dat mocht een klein wonder worden genoemd. De Pekelders hadden volgens trainer Henry Meijerman eigenlijk moeten winnen, maar hadden het vizier niet op scherp staan.  VVS speelde na de thee weliswaar iets beter, maar kon wel leven met de gelijke stand. Jaap Veldhuis: ‘Ze hadden zeker recht op de overwinning, al kan ik nou ook weer niet zeggen dat ze zoveel grote kansen hebben gekregen.’

WAGENBORGER BOYS KLOPT THUISCLUB HARKSTEDE

Wagenborger Boys heeft de derde overwinning van dit seizoen op zak. In en tegen Harkstede wist het team van trainer Jarno Medema met 2-4 te winnen, waardoor men nu negen punten heeft weten te verzamelen uit evenzovele wedstrijden. Erik Kort scoorde een loepzuivere hattrick.

De Boys begonnen goed aan het treffen. Vanaf de eerste minuut werden de gastheren onder druk gezet. Dit resulteerde in een doelpunt van Erik Kort die de bal wist te onderscheppen en koelbloedig raak mikte: 0-1. Nadat het in de opbouw bij Harkstede mis ging, wist Jayden Bruggeman teammaatje Erik Kort op pad te sturen en toen was het andermaal raak: 0-2. Het derde doelpunt kregen de bezoekers cadeau. Jarnik Slagter wist goed druk te zetten op een verdediger van Harkstede. Die verstuurde een pass zonder te kijken waar de bal terecht zou komen. Die viel in de voeten van Erik Kort en daarna was het voor hem niet zo moeilijk om zijn hattrick te voltooien: 0-3. Wagenborger Boys dacht toen wel wat gas terug te kunnen nemen. Een overtreding die over het hoofd werd gezien door de fluitist van dienst leidde tot 1-3 en vlak daarna was de spanning ineens terug toen de gastheren opnieuw doel wisten te treffen. De Boys waren het op dat moment even helemaal kwijt: 2-3. Het rustsignaal kwam dan ook als geroepen.

Na de doelwisseling probeerde Harkstede het vooral met de lange bal en wisten ze enkele corners te forceren. De gasten wisten deze momenten te overleven. Een keer was het wel raak voor de thuisclub, maar die goal werd met de hand gemaakt en dus terecht afgekeurd. Daarnaast wist doelman Arjan Levinga ook nog een paar keer te laten zien waarom hij onder de lat stond. Uiteindelijk scoorden de Wagenborgers in de laatste minuut de bevrijdende 2-4. Uit een vrije trap van Erik Kort was het Marian Robert die de eindstand voor zijn rekening wist te nemen.

Jarno Medema (Wagenborger Boys): ‘De overwinning was zeker terecht en betekent een mooie opmaat naar de duels die ons de komende weken staan te wachten. Komend weekeinde krijgen we Meeden op bezoek. Ik hoop dat we dan weer iets moois kunnen laten zien.’

Reactie verzenden Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Kalender

december 2025
M D W D V Z Z
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
« nov    

Archieven

  • Facebook
  • X
  • RSS
©2013-2025 Stichting EemsmondSport Delfzijl * All Rights Reserved * Disclaimer * Privacy