Het beperkte voetbaloverzicht van deze week is tevens het laatste van dit kalenderjaar. Daarin hebben we alle resterende wedstrijden geplaatst die nog van het inhaalprogramma waren overgebleven. U heeft alle uitslagen weer op een rijtje gezet, waarbij  de 3-5 in Scheemda wel de meest opvallende is en de twee rode kaarten bij Siddeburen eveneens in het oog springen.

DVC APPINGEDAM KLOPT SLOTLICHT SV BORGER

Op het eigen Wellemansportpark heeft DVC Appingedam wat meer afstand genomen van de onderste plaatsen in de derde klasse. Het bezoekende Borger werd met 3-1 aan de kant gezet. Goed begon de wedstrijd niet voor de mannen van Eddy Tuik, want binnen vier minuten had Luuk Kenter de gasten op voorsprong weten te zetten nadat er matig was verdedigd: 0-1. Eigenlijk was het hele eerste bedrijf van DVC niet in orde, al kreeg op rechts Diyar Kaya wel wat mogelijkheden om de schade te repareren. Na de thee kreeg de wedstrijd een ander beeld. DVC  was nu duidelijk beter. Uit een voorzet van Bram Mulder wist Devante de Windt voor 1-1 te zorgen. Zes minuten later brak Diyar Kaya door en werd net buiten de zestien meter gestuit. Joost Blokzijl schoot de vrije trap in de muur, maar de rebound viel ook voor zijn voeten en die schoot hij volley in de bovenhoek: 2-1. Niet veel later was Bram Mulder een aantal verdedigers te snel af en verscheen hij alleen voor de Drentse doelman. Mulder besloot de bal breed te leggen op de meegelopen Diyar Kaya en die wist de eindstand op 3-1 te bepalen. ‘Al met al is dit een verdiende overwinning’, aldus Tuik.

SV DE HERACLIDEN REKENT MET HAREN AF

SV De Heracliden heeft op eigen veld korte metten gemaakt met het bezoekende Haren. Het werd maar liefst 5-1 voor de thuisclub die vijf verschillende doelpuntenmakers kende. Het verschil op de ranglijst bedroeg voor de aftrap slechts drie punten tussen beide ploegen, maar Haren wekte niet echt de indruk dat ze voor een overwinning naar Uithuizermeeden waren gekomen. Daarvoor speelden de gasten zich te weinig mogelijkheden bij elkaar.

In de eerste minuten waren de bezoekers nog wel wat gevaarlijker, maar dan met name via corners. Daarna kregen de gastheren, waar Roy Streppel vanwege een uitje ontbrak, meer grip op het duel. In de 10e minuut dacht Kevin Jaarsma de score te openen, maar schoot iets te hoog. Aan de andere kant kreeg de weer onder de lat teruggekeerde Marwin Spriensma weinig te doen. Ook aan de overkant van het veld hield het niet over. Totdat Stijn Tiekstra door Yuri Jaarsma de diepte werd ingestuurd. Tiekstra liep zijn tegenstander voorbij  en gaf een goed, lage voorzet op Corné Rijzebol. Die wist keurig af te ronden: 1-0. Zes minuten later kwam Haren langszij door een eigen goal van Jeroen Oosterhuis. Die kreeg de bal tegen zijn rug aan na een mispeer van Julian Jonker tijdens het uitverdedigen. De bal verdween vervolgens tegen het nylon. Een bijzonder ongelukkig en vooral onnodig moment: 1-1. Vlak voor rust maakte Martijs Delker er 2-1 van na een identieke aanval zoals bij de eerste treffer.

Na de doelwisseling was Haren wel iets meer in balbezit, maar stonden de Meisters goed in de organisatie waardoor de bezoekers geen echte kansen wisten te krijgen. Na 66 minuten leek het duel te zijn gespeeld. Een onderschepping van de sterk spelende Ruben Slager leidde tot en voor hem kortstondig avontuur omdat hij Stijn Tiekstra een betere positie zag innemen. Laatstgenoemde maakte geen fout en dat betekende 3-1. Kevin Jaarsma tekende voor 4-1. Hij was ook degene die de aanval opzette door een mooie pass op Ruben Slager te geven. Die liet een voorzet van zijn voet vertrekken waar invaller Thom Tiekstra iets mee dacht te doen. Althans, dat zal men bij Haren hebben vermoed. Tiekstra maakte echter een overstapje waardoor de doorgelopen Jaarsma vrij baan had. Het waren vier hele mooie uitgespeelde doelpunten. Nadat invaller Harm Geertsema een kans had gemist, kreeg Stijn Tiekstra een publiekswissel. Hij was met twee assists en een treffer onbetwist de man van de wedstrijd. Johan Geertsema kwam voor hem binnen de lijnen. Er zou nog een keer gejuicht worden op sportpark Meij. Vanuit een corner viel de bal voor de voeten van Yuri Jaarsma die met een afstandsschot net buiten de zestien voor de 5-1 eindstand wist te zorgen.

Duurt Dijkman (SV De Heracliden): ‘Dit is een mooie overwinning zo vlak voor de winterstop. We kunnen met een tevreden gevoel terugkijken op een goede eerste seizoenshelft. Onze doelstelling is om aansluiting te vinden bij de subtop en daarin zijn we goed onderweg.’

SV De Heracliden – Haren 5-1 (2-1). Corné Rijzebol 1-0; Jeroen Oosterhuis (e.d) 1-1; Martijs Delker 2-1; Stijn Tiekstra 3-1; Kevin Jaarsma 4-1; Yuri Jaarsma 5-1.

SGV EN  MIDDELSTUM OP GELIJKE HOOGTE

Op het sportpark Onder de Juffer in Schildwolde hebben thuisclub SGV en Middelstum de strijdbijl begraven bij een 2-2 eindstand. De gasten wisten het duel niet met elf man te eindigen omdat Nordin Luit rood kreeg voorgehouden vanwege natrappen.

Middelstum begin met dezelfde elf spelers die de afgelopen weken ook in de basis waren gestart. De gasten begonnen goed en waren prima in staat om de bal snel van de een naar de andere kant te verplaatsen. Dit resulteerde in de tweede minuut in een voorzet van Twan Heemstra die net niet bij Daan van Zalm afgeleverd kon worden. Enkele minuten later viel dan toch de openingstreffer. Een corner van Max Oldenhof werd met een volley bij de eerste paal binnen getikt door Twan Heemstra: 0-1. Lang konden de Middelstummers niet van de voorsprong genieten, want twee minuten later was de achterstand al weggewerkt door de gastheren. Te gemakkelijk verdedigen leidde tot de gelijkmaker van Mathijs Mollema op aangeven van Sven Korthuis: 1-1. De openingsfase mocht er zijn, want in de 10e minuut werd er weer een doelpunt begroet. Na een aanval over rechts wist Daan van Zalm de bal door te tikken en was het Thijs Oosterhof die de bezoekers andermaal op voorsprong wist te zetten: 1-2. Met het inspelen van de ballen door het centrum wilde het daarna niet meer zo goed lukken bij Middelstum. SGV wilde er wel van profiteren, maar kwam niet aan scoren toe. Ze dachten dat het wel gelukt was toen een goede steekbal op Jord Blokker werd gegeven. Hij joeg het leer tussen de palen door, maar de vreugde was van korte duur. De treffer werd afgekeurd omdat de grensrechter van Middelstum, tot verbazing van iedereen, buitenspel had geconstateerd. De gasten hadden wellicht meer moeten doen met de ruimte die achter de verdediging van de thuisclub lag, maar verzuimden dit.

Na rust had Middelstum het knap lastig met de gastheren. Die stonden goed te verdedigen en gaven niets meer weg. In de 63e minuut kreeg Nordin Luit rood voorgehouden en gingen de bezoekers een lastige slotfase tegemoet. SGV voerde de druk op en wist de gelijkmaker ook op het bord te krijgen. Een afvallende bal viel op de rand van het Middelstummer strafschopgebied voor de voeten van Thomas Mollema. Diens uithaal werd van richting veranderd en dat betekende 2-2. Verder liet het tiental van Middelstum het echter niet komen. Ze moesten wel een aantal corners toestaan, maar gescoord werd er niet. Sterker nog, zelfs met een mannetje minder kregen de bezoekers nog de beste kans om er met de zege tussenuit te knijpen. Daan van Zalm mocht alleen op keeper Marijn Jager af gaan en probeerde de goalie met een stift te verschalken. De bal vloog echter een meter langs de verkeerde kant van de paal. Over de hele wedstrijd gezien was het gelijkspel wel terecht, waardoor beide teams de winterstop induiken als middenmoter in 4E.

SGV – Middelstum 2-2 (1-2). Twan Heemstra 0-1; Mathijs Mollema 1-1; Thijs Oosterhof 1-2; Thomas Mollema 2-2.

ZEC VERLIEST OOK TIENDE COMPETITIEDUEL

Het was voor ZEC wel aardig geweest als men bij het ingaan van de winterstop op eigen veld de eerste competitiepunten had weten te pakken. Dat moest dan in de thuiswedstrijd tegen Mamio gebeuren. Zo ver zou het niet komen en dus staat de ploeg van trainer Bob Mulder ook na tien wedstrijden nog steeds met lege handen, heeft het zelf slechts vijf keer gescoord en inmiddels zesenvijftig tegentreffers moeten incasseren. Het ging aanvankelijk helemaal niet zo gek in Zandeweer. Binnen vijf minuten had Sjaak Wieringa de gastheren namelijk aan een 1-0 voorsprong weten te helpen. Er kwamen daarna wel wat kansen en de thuisclub had ook geen geluk toen er op zeker moment een overtreding werd begaan op Kevin Lantinga en er om een penalty werd gevraagd. De scheidsrechter weigerde de bal echter op de stip te leggen. In de tweede helft werd ZEC wel teruggedrongen en werd het door een afstandsschot van Justus Thiedeman:1-1. Daarna waren de Zandeweersters het even kwijt en profiteerde Mamio nogmaals via Robert Docherty: 1-2. Vervolgens dacht ZEC andermaal aan een strafschop na een overtreding op Sjaak Wieringa, maar ook nu kwam die er niet. Met alles wat men had werd de aanval gezocht en dat was koren op de molen van Mamio dat naar een 1-3 eindstand counterde door een doelpunt van Vince Raghoebar.

STEDUM VERLIEST ONNODIG OP BEZOEK BIJ OKVC

Stedum is er niet in geslaagd om aan de laatste wedstrijd voor de winterstop een goed resultaat over te houden. OKVC bleef de geelzwarten op eigen veld met 4-1 de baas. De gasten stapten met een zuur gezicht van het veld omdat ze van mening waren dat de nederlaag volledig onnodig was geweest.

Coach Hans Noorman kon geen beroep doen op Jasper Tillema, Robert Heerspink en Erik Sevenhuysen omdat zij een weekendje weg waren. Hierdoor moesten de oudgedienden Jaap Dijkema en Bard Dekker weer aantreden. Ook Robert Heideveld van het tweede elftal en jongeling Jorn Dijkema (15) waren aan de selectie toegevoegd. Laatstgenoemde was mee omdat Bram Smit met een blessure kampte. Positief was wel dat de van een blessure herstelde Yannick van den Berg weer van de partij kon zijn. Voor aanvang van de wedstrijd werd er een minuut stilte in acht genomen vanwege het overlijden van oud-kaartverkoper en erelid Geert Vast van Stedum. De 91-jarige had de jubileumactiviteiten nog mee mogen maken.

In het eerste bedrijf was Stedum de betere ploeg en kwam het na twintig minuten spelen ook terecht op voorsprong. Uit een pass van Yannick van den Berg  wist Sil Brandsma te scoren: 0-1. Het was hierna wachten op de volgende treffer van de geelzwarten, maar die wilde niet vallen. Vlak voor rust scoorde OKVC wel via Rick Breemhaar: 1-1. De buitenspelval klapte niet goed open en vervolgens lag de weg naar het doel open. In de tweede helft trof Stedum een heel ander OKVC tegenover zich. De Oldehoofsters kregen mogelijkheden en troffen zelfs een keer de paal. Doelman Tomas Reker moest ook een aantal keren handelend optreden. Ondanks een schouderblessure kweet hij zich goed van zijn taak. Tijdens een onschuldig ogende aanval leek het er op dat de goalie de bal zou onderscheppen. In plaats van het leer op te pakken, besloot hij de bal af te schermen in de hoop dat het ronde geval over de achterlijn zou gaan. Dat duurde hem kennelijk te lang. Hij besloot zijn hand op de knikker te leggen, maar die werd vervolgens onder hem weg geschoten door David Feitsema. Dat ontging de grensrechter niet, maar wel de fluitist. Het protest leverde niets op en de treffer bleef staan: 2-1. Nog geen minuut later was het duel beslist toen Jasper Ludema er 3-1 van wist te maken en dat Sander Drijfhout er ook nog een vierde treffer aan toe zou voegen was alleen maar voor de statistieken: 4-1. Noorman probeerde met wat wissels het duel nog wel te kantelen, maar dat mocht niet meer baten. De discutabele beslissing van de arbiter had Stedum uiteindelijk de kop gekost. Stedum moet na de winter punten pakken. De ziekenboeg is weer leeg en dus is er volop keuze qua spelersmateriaal. In het nieuwe jaar start men met de uitwedstrijd tegen KRC.

OKVC – Stedum 4-1 (1-1). Sil Brandsma 0-1; Rick Breemhaar 1-1; David Feitsema 2-1; Jasper Ludema 3-1; Sander Drijfhout 4-1.

FC LEO HEEFT WEINIG MOEITE MET ZWAK EENRUM

Het Leenster FC LEO is wederom te sterk gebleken voor het zwakke Eenrum. De wedstrijd zelf kende niet veel hoogtepunten. Een goed spelend FC LEO had het wellicht al veel eerder af kunnen en moeten maken, maar was met de 0-2 overwinning na afloop ook meer dan tevreden.

door Tjipco Werkman

Net als eerder dit seizoen trokken de Leensters dus aan het langste eind en mochten ze drie punten meenemen. De wedstrijd tussen Eenrum en FC LEO zijn wel speciale duels. Vorig seizoen nog moest de wedstrijd in twee etappes worden gespeeld omdat er geen verlichting was om het tweede veld en het hoofdveld afgekeurd was. Ook nu, een week voor de kortste dag van het jaar, had Eenrum besloten de wedstrijd pas om kwart over drie te starten. Eenrum kon deze zaterdag niet beschikken over de complete technische staf omdat zowel trainer, leider als verzorger een kerstmarkt bezochten in buurland Duitsland. Wim Nubé had de honneurs waargenomen en moest alle drie de taken uitoefenen. FC LEO had weinig personele problemen en zag zelfs oud-speler Rowan Rozema weer terug op de bank. Deze keer als leider en inspirator. Op een koud, grijs en nat sportveld waren de Leensters eigenlijk de hele wedstrijd de betere ploeg. Het probeerde met goed combinatievoetbal de verdedigend ingestelde ploeg uit Eenrum snel op achterstand te brengen. Dit lukte niet echt. Het kreeg wel behoorlijke kansen, maar traditiegetrouw is keeper Anton Brontsema van Eenrum in bloedvorm tegen FC LEO. Hij pareerde tot twee keer toe een inzet van Jasper Wiersum die beide keren alleen op hem af mocht gaan. Toch wisten de Leensters nog tot scoren te komen voor rust. Een lange bal werd door Frank Veenwijk prachtig gecontroleerd en snoeihard op doel geschoten. Brontsema stond wederom goed en bokste de bal uit z’n goal. Hij rekende echter niet op Justin Poort, die de rebound eenvoudig kon binnen tikken. Met een 0-1 ruststand konden beide ploegen aan de thee.

Na rust was het beeld niet veel anders. Eenrum probeerde met de lange bal gevaarlijk te worden, maar slaagde daar nagenoeg niet in. Een van de gevaarlijkste momenten voor het doel van FC LEO, werd veroorzaakt door de gasten zelf. Een verkeerd geraakte bal door Robin Vink vloog gigantisch hoog richting z’n eigen goal. Keeper Robin Werkman durfde blijkbaar niet te vangen omdat hij bang was dat het beoordeeld werd als terugspeelbal en kopte de bal over z’n eigen achterlijn. Aan de andere kant was Jasper Wiersum nog eens alleen op Brontsema afgelopen, maar weer was laatstgenoemde de winnaar. Toch zou Wiersum zijn zwaar verdiende goal nog krijgen. Ruim twintig minuten voor tijd kreeg FC LEO een vrije bal op rechts. De prachtige voorzet van invaller Rick Koster werd even zo mooi binnengekopt door Jasper Wiersum: 0-2. Aan die stand veranderde de laatste minuten niets meer. Eenrum was niet meer bij machte om iets terug te doen en FC LEO vond het wel prima zo. Zo gaan de Leensters met een prima gevoel de winterstop in en is het gat met de nummers twee en drie niet groter geworden. In Eenrum zal het kerstdiner wellicht wat minder smaken. Zij bungelen evenals vorig jaar weer onderaan in 5D, met alleen VVSV nog onder zich.

Eenrum – FC LEO 0-2 (0-1). Justin Poort 0-1; Jasper Wiersum 0-2.

ZEESTER REKENT SIMPEL AF MET VVSV ‘09

Op sportpark Toerkamp in Zoutkamp heeft thuisclub Zeester weinig moeite gekend met tegenstander VVSV ’09. De mannen van trainer Jaap van der Ploeg trakteerden de Ulrumers op een half dozijn tegentreffers en daar wisten de gasten maar weinig tegenover te zetten.

Slotlicht VVSV ’09 was kennelijk niet naar het vissersdorp gekomen met de intentie om er een echte wedstrijd van te maken. Ze lieten zich van meet af aan op eigen helft terugzakken en het was dus aan Zeester om het spel te maken. Inzet, strijd en beleving. Het zijn de ingrediënten die je bij een derby mag verwachten omdat je vooral niet van je buurman wilt verliezen. Al die leuke bespiegelingen konden al heel snel de prullenbak in omdat de gasten gewoonweg kwaliteit te kort kwamen om Zeester het hoofd te kunnen bieden. In het eerste kwart van de wedstrijd was het eenrichtingsverkeer en zag sluitpost Rick Meijer de gastheren steeds dreigender worden. Hij wilde vooralsnog niet van wijken weten. Nadat de thuisclub al een stuk of twaalf corners had mogen nemen, was het dan wel raak. De mee opkomende Vince van der Veen stuurde Jordy Knol op pad, die met een diagonaal schot de bal in de verste kruising joeg: 1-0. Vlak voor de thee was het duel in feite al beslist toen Jasper Nienhuis het van afstand probeerde en doel wist te treffen: 2-0. Even leek VVSV ’09 toch nog iets te willen proberen, maar een poging van Luuk Visser werd teniet gedaan.

Na de thee bleef het spelbeeld gelijk, al konden er nog wel mogelijkheden voor Jochum Kooi en Wilfred Kooi genoteerd worden. Het breekpunt was een solo van de goed spelende middenvelder Robin Schulz. De Zeester-speler begon aan een solo die op abrupte wijze werd afgebroken. En omdat dit binnen de zestien meter gebeurde, kwam de bal op de stip te liggen. De strafschop werd door Jesse Tjoelker tegen het nylon geschoten: 3-0. Beide ploegen sloegen vervolgens aan het wisselen en bij Zeester pakte dat goed uit. Adriaan Knutsen kwam in het veld voor Chico Christiaans en voetbalde alsof hij al jaren deel uitmaakte van de eerste selectie. Hij was bij alle aanvallen betrokken en toonde zich een ware plaag voor de defensie van VVSV ’09. Ook gelegenheidsback Niels Noordhof kon terugkijken op een goed gespeelde wedstrijd. Hij was leeg gespeeld toen Noël Brontsema hem kwam vervangen. In de 77e minuut viel er weer wat te vieren in het Zoutkamper kamp toen Jasper Nienhuis het net wist te vinden: 4-0. De ongelukkig spelende spits Alex Zijlstra werd tien minuten voor het einde gewisseld en vervangen door Lars van der Veen. Die liet zich meteen van zijn goede kant zien De eerste bal die hij aangespeeld kreeg, leverde hij in bij Jordy Knol en dat betekende 5-0. Voor de invaller bleek dat niet genoeg te zijn, want enkele minuten later was hij de man die bejubeld werd: 6-0. Nog geen twee minuten later had Van der Veen zich onsterfelijk kunnen maken door nog een keer te scoren. Nu tilde hij het leer echter over de deklat. Daar werd niet lang over getreurd. Zeester had een gemakkelijke middag gekend en ging met een mooie overwinning op zak richting kerstdiner.

Zeester- VVSV ’09    6-0 (2-0). Jordy Knol 1-0; Jasper Nienhuis 2-0; Jesse Tjoelker (strafschop) 3-0; Jasper Nienhuis 4-0; Jordy Knol 5-0; Lars van der Veen 6-0.

SC  SCHEEMDA VERLIEST NA FOUTENFESTIVAL

SC Angelslo heeft de uitwedstrijd tegen SC Scheemda in een 3-5 overwinning weten om te zetten. De uitslag doet vermoeden dat het een en al spektakel was op het sportpark ‘d Oosterd in Scheemda, maar niets was minder waar. Eigenlijk was het gewoon een slechte wedstrijd vol fouten met een voor de thuisclub slechte uitkomst.

De Scheemders konden een overwinning goed gebruiken, want dan zou men in ieder geval dichter bij koploper VVS geraken en ook de Drenten in het vizier houden. Het duel begon veelbelovend voor de gastheren. In de eerste minuut was het al raak doordat er vol druk op de tegenstander werd gezet. Niek Smit was verantwoordelijk voor de assist waaruit Beorn Eiten de score wist open te breken: 1-0. De vreugde was van korte duur. Een schot op doel werd los gelaten door de Scheemder goalie en vervolgens door Yoran Reinderink tegen het nylon geschoten: 1-1. Na die treffer waren de gasten beter. De thuisclub wist geen duels meer te winnen en mede daardoor kon SC Angelslo naar een 1-4 tussenstand uitlopen door treffers van Yoran Reinderink, Sander Nijstad en Ali Aslan. Geknoei in de achterhoede en een slappe terugspeelbal die niet goed werd verwerkt, vormden de inleiding tot de tegentreffers. De vierde treffer ontstond na een Drentse counter en een overtreding die tot een strafschop zou leiden.

De gasten verdedigden ook niet best, waardoor Niek Smit nog twee keer voor de thuisclub wist te scoren en er halverwege dus een 3-4 tussenstand op het scorebord prijkte. SC Scheemda zat nog in de wedstrijd en zou er naar verwachting alles aan doen om dat in het tweede bedrijf gestalte te geven. Zes minuten na de hervatting leidde knullig balverlies echter tot de 3-5 van Jeroen Smit. De Scheemders probeerden daarna de inhaalrace van de eerste helft een vervolg te geven, maar tot echt grote kansen kwam het niet meer. SC Angelslo zakte in, kwam er af en toe nog wel gevaarlijk uit, maar wist ook niet meer te scoren.

Door de overwinning heeft SC Angelslo de koppositie in 5f van VVS overgenomen, al hebben de Drenten dan ook wel een wedstrijd meer gespeeld. SC Scheemda staat momenteel vierde op een achterstand van zeven punten van de Drenten, maar heeft zelfs twee wedstrijden minder gespeeld.

Cor Grozema (SC Scheemda): ‘Dit is al met al een teleurstellende middag voor ons geworden. Na de korte winterstop hopen we enkele geblesseerden weer terug te krijgen. Met zeven afwezigen was het nu wel erg moeilijk om tot een goed resultaat te komen. We waren overal te laat, verdedigden erg slap en leden veelvuldig balverlies. Het was gewoon dik onvoldoende.’

SC Scheemda – SC Angelslo 3-5 (3-4). Beorn Eiten 1-0; Yoran Reinderink 1-1; Yoran Reinderink 1-2; Sander Nijstad 1-3; Ali Aslan 1-4; Niek Smit 2-4; Niek Smit 3-4; Jeroen Smit 3-5.

SIDDEBUREN – SC STADSKANAAL    1 – 2

Siddeburen heeft de laatste thuiswedstrijd van dit kalenderjaar met een nederlaag afgesloten. Stadskanaal ging er op sportpark Ewensborg met de winst vandoor nadat de gastheren, al was het dan ook tegen de verhoudingen in, eerst nog op voorsprong waren gekomen. De thuisclub eindigde het duel met negen man omdat er twee keer rood werd getrokken.

Vanaf het beginsignaal was Stadskanaal de bovenliggende partij. De ploeg van trainer Joop Gall kreeg ook wel mogelijkheden om de score te openen, maar verzuimde dit te doen. Siddeburen deed dat beter. Een vrije trap van Julian Pot werd verkeerd getaxeerd door de doelman van de gasten en dat betekende de tiende competitietreffer voor Pot: 1-0. Met die stand gingen beide ploegen ook aan de thee. Na de doelwisseling schroefde Stadskanaal het temp op en was het wachten op de gelijkmaker. Die viel na ongeveer een uur spelen. Een schot van een meter of twintig van Jarno Deuring paste precies in de hoek: 1-1. Het breekpunt van de wedstrijd was de rode kaart voor Duncan van Leggelo. De bal belandde na een dieptepass van Stadskanaal tegen zijn arm terwijl hij in duel met zijn tegenstander was. De Stadskanaalsters schreeuwden moord en brand en de fluitist, die het waarschijnlijk niet eens had gezien, trok rood. Siddeburen moest net als een week eerder tegen Noordster met tien man verder en leek de remise over de streep te zullen trekken. In de extra tijd mocht Stadskanaal echter nog een corner nemen die door Issa Chuma, notabene de kleinste man van het veld, tegen de touwen werd gekopt: 1-2. Vervolgens meenden sommige gasten dat ze op de provocatietoer moesten en daar trapte Toby Poort in. Hij maakte een trappende beweging en kreeg eveneens rood. Niet veel later klonk het eindsignaal.

FARMSUM KOMT NIET VERDER DAN REMISE

Farmsum had zichzelf in Foxhol een prima dienst kunnen bewijzen door de uitwedstrijd tegen FVV winnend af te sluiten. Een driepunter had de mannen van trainer Peter Ernst wat steviger in de middenmoot neergezet. Het mocht echter niet zo zijn. De gasten kregen in het eerste kwart wel de betere kansen maar beloonden zichzelf niet. Een ongelukkige struikelpartij van Jeroen Tuma leidde tot de 1-0 voor de gastheren. Het doelpunt kwam op naam van Sarwar Kahn. Met die stand werd er ook aan de thee begonnen. Na de doelwisseling moesten de Farmsumers op jacht naar de gelijkmaker en die zou er komen. Het was uitgerekend Jeroen Tuma die de assist gaf waaruit Justin Eigenberg koppend voor 1-1 wist te zorgen. Wat beide ploegen daarna ook probeerden, gescoord werd er niet meer en dus sluit Farmsum het eerste deel van het seizoen af op de zesde plaats in 5C. Eigenlijk te laag, want er zijn in de eerste competitiehelft hier en daar onnodig punten blijven liggen.