Vijfdeklasser RZ Baflo keert weer terug in de vierde klasse. Afgelopen seizoen moesten de roodzwarten de vlag nog strijken in de nacompetitie en bleef de deur dicht. Toen gingen kampioen SIOS en De Fivel omhoog en bleef men met lege handen achter. Dit voetbaljaar is alles anders. Vanaf het prille begin van het seizoen liet de ploeg van debuterend hoofdtrainer Rick Werkman opnieuw zien tot de topfavorieten te behoren. En die rol was hen op het lijf geschreven. Op eigen veld werd de twintigste competitiezege geboekt. Het bezoekende Eenrum slaagde er niet in (3-2) om de al in feeststemming verkerende thuisclub een hak te zetten.
Het seizoen is officieel nog niet afgelopen, maar Rick Werkman kan met zijn ploeg imposante rapportcijfers overleggen. In 22 competitiewedstrijden werd geen enkele keer verloren en slechts twee keer een gelijkspel toegestaan. En dat tegen respectievelijk VVSV ’09 en Zeester, de ploeg die nog het dichtst in de buurt van de koploper wist te blijven. Al bedraagt de achterstand dan ook tien punten. Prijsschutter Reinout Geuze, na Eenrum dit seizoen goed voor vijftien treffers, heeft in de lijst van topscorer aller tijden zijn clubgenoot Dennis Tromp weten te achterhalen. Die prijkte tot nu toe met 120 doelpunten bovenaan de lijst. In de thuiswedstrijd tegen Eenrum moest dan de kroon op het werk worden gezet. De gasten waren echter niet van plan om de champagnefles vast te houden die de Bafloërs wilden ontkurken. Binnen een tijdsbestek van vijf minuten kregen ze een paar kansen die zomaar tot een voorsprong hadden kunnen leiden.
Waar de ploeg van trainer Henk Alssema verzuimde te scoren, deed RZ Baflo dat wel. In de 12e minuut was het Reinout Geuze die de score wist te openen: 1-0. De daarna wat gemakkelijker spelende gastheren probeerden de marge zo snel mogelijk te verdubbelen. Een schot van Duncan Torrenga miste zijn doel en het spel van de koploper oogde daarna wat te gejaagd. Toch zou de volgende treffer voor de rust nog vallen. Mark van Zanten passeerde de voormalige Bafloër goalie Anton Brontsema en bepaalde de tussenstand op 2-0. En dus leek er geen vuiltje aan de lucht te zijn. Eenrum weigerde zich echter bij de feiten neer te leggen en bood na de thee meer weerstand dan waarop RZ Baflo misschien wel had gerekend. De eerste mogelijkheid was overigens wel weer voor de Bafloërs. Een prima voorzet van Duncan Torrenga paste op het hoofd van Chris ten Boer. De aanvoerder kopte het leer echter keihard op de lat. De tweede helft was zes minuten onderweg toen Eenrum dichterbij wist te komen. Na een assist van Frank Bos was het Job van der Horn die de aansluitingstreffer op het bord schoot: 1-2. De thuisclub leek toen toch wat last van de zenuwen te krijgen en verspeelde niet veel later zelfs de voorsprong. Een dribbel van Frank Bos werd succesvol afgerond en zo stond het ineens 2-2. Bos had zijn ploeg zelfs op voorsprong kunnen zetten, maar liep zich vast.
Daarna lag er voor RZ Baflo maar één taak en dat was dat men zich zo snel mogelijk moest zien te herpakken. Een gelijkspel was immers geen optie. Er waren diverse schietkansen die op niets uitliepen terwijl de klok gestaag door tikte. Na 72 minuten kwam de ontlading. Duncan Torrenga gaf vanaf de rechterkant een prima voorzet op het hoofd van de instormende Jildert Dotinga. Op diens kopbal had Anton Brontsema nog wel een antwoord. Nick Lukassen was er echter als de spreekwoordelijke kippen bij om het leer alsnog achter de goalie te schieten: 3-2. De roodzwarten gingen daarna op zoek naar de definitieve klap en die leken ze ook te krijgen. Marnik Bolhuis dacht die voor zijn rekening te nemen, maar stond randje buitenspel en dus ging dat feestje niet door. Veel deerde het de thuisploeg niet. Ze hadden na het laatste fluitsignaal de lang verwachte titel eindelijk op zak en konden zich in het feestgedruis storten. Een prima seizoen was bekroond met de allerhoogste prijs. Met nog een restant in en tegen Stedum en een uitwedstrijd tegen OKVC kan men rustig achterover leunen. En blijft alleen de vraag over of de Bafloërs in ieder geval ook hun ongeslagen status willen behouden.
Rick Werkman (RZ Baflo): ‘We begonnen goed aan de wedstrijd. Doordat de 2-0 lang uitbleef, werd het veldspel er allemaal niet beter op richting het einde van de eerste helft. Gelukkig valt de goal nog wel vlak voor rust. Na de 2-1 van Eenrum waren we het even kwijt en daar profiteerden ze optimaal van door gelijk te maken. Gelukkig pakken we het daarna weer steeds beter op. Het was een kampioenswedstrijd die nooit saai is geweest. De neutrale toeschouwer heeft hier denk ik wel van genoten. Voor ons op de bank was dat iets minder, maar uiteindelijk zijn we dik tevreden met dit seizoen en het uiteindelijke kampioenschap. We hebben er een grandioos mooi feest van gemaakt.’
Henk Alssema (Eenrum): ‘Als we een van die eerste mogelijkheden hadden benut, was het misschien wel anders gelopen. Maar goed, het is knap hoe we onszelf in de wedstrijd terug hebben weten te knokken. Dat ze uiteindelijk toch winnen? Ach ja, het is nu eenmaal de beste ploeg in de competitie. We hebben op het laatst nog wel wat geprobeerd. Over het hele seizoen gezien is RZ Baflo wel de terechte kampioen.’
RZ Baflo – Eenrum 3-2 (2-0). Reinout Geuze 1-0; Mark van Zanten 2-0; Job van der Horn 1-2; Frank Bos 2-2; Nick Lukassen 3-2 (foto: ©Ronnie Afman).


