Op het Schildmeer in Steendam vond afgelopen weekend de Combi Noord plaats. Dit is een van de zes regionale jeugdzeilwedstrijden in Noord-Nederland. Onder prachtige omstandigheden streden veertig jeugdzeilers uit de vier noordelijke provincies in verschillende klassen om de felbegeerde gouden tickets voor de Schildweek.

De oostenwind varieerde tussen de 2 en 4 Beaufort, wat zorgde voor uitdagende maar faire omstandigheden voor de jonge zeilers. De wedstrijd werd georganiseerd door Zeilvereniging Schildmeer en maakt deel uit van een serie van zes weekenden verspreid over het seizoen, elk op een andere locatie. De Combi Noord biedt jeugdzeilers de kans om zich te meten met regionale concurrenten en is daarmee een belangrijke stap in hun ontwikkeling als wedstrijdzeiler.

Uitslagen per klasse:

  • Optimist Groen (beginners):
    1. Sylke van Rijswijk 2. Twan Noordhoek (Deflzijl) 3. Wout Tuinenga (Akkrum)
  • Optimist Benjamin:
    1. Conrad Verlaat (Spanga) 2. Merel Paardekooper (Midwolda)
  • Optimist Junior:
    1. Tom Jager (Eelderwolde), 2. Kalle de Vries (Haren), 3. Juliët van der Heiden
  • Splash A:
    1. Charlotte Mars (Grolloo), 2, Meke Sophie Fakkeldij (Heeg) , 3. Lisanne Annema
  • Ilca 6 (voorheen Laser Radiaal)
    1. Floortje Bes (Midlaren), 2. Dinant Kruijer (de Groeve) 3. Arie Ottens (Delfzijl

De winnaars in elke klasse ontvingen een gouden ticket voor de Schildweek, het jaarlijkse hoogtepunt van het zeilseizoen op het Schildmeer. Deze prestigieuze prijs biedt de jonge zeilers de kans om hun vaardigheden verder te ontwikkelen en zich te meten met de landelijke top. Voor meer informatie over de Combi Noord en andere zeilevenementen op het Schildmeer kan men terecht op www.zeilverenigingschildmeer.nl.

Er is overigens meer te beleven op het Schildmeer. Vanaf woensdagavond 21 mei start de vereniging met zeillessen voor volwassenen, speciaal voor wie nog geen zeilervaring heeft of zijn kennis wil opfrissen. De cursus bestaat uit zes praktijklessen en biedt een toegankelijke kennismaking met de zeilsport.

Tijdens de cursus leren deelnemers de basis van het zeilen, zoals het varen met een zeilboot en het verstellen van het zeil. Volgens zeiltrainer Sven Buikema is het Schildmeer de ideale plek om te leren zeilen: “Het is een open meer waar vrijwel altijd wind staat en er geen druk vaarverkeer is. Bovendien is het een van de weinige plekken waar je echt stilte kunt ervaren. Je komt hier helemaal tot rust.”

Naast het sportieve aspect staat binnen de vereniging ook de ontspannen sfeer centraal. Buikema: ‘We bieden veel persoonlijke begeleiding in kleine lesgroepen, zodat iedereen in zijn eigen tempo kan leren. Na de les is er altijd gelegenheid om na te praten met elkaar onder het genot van een drankje, het is ook gewoon heel gezellig.’

Zeilvereniging Schildmeer in Steendam is een van de grootste zeilverenigingen van Noord-Nederland en beschikt over een accommodatie met eigen lesboten. Deze cursus is bedoeld als eerste kennismaking. Voor wie de smaak te pakken heeft, is er de mogelijkheid om door te stromen naar een vervolgcursus of mee te doen aan zeilwedstrijden. Aanmelden voor de cursus kan via www.zeilverenigingschildmeer.nl. Voor vragen is Sven Buikema bereikbaar via training@zeilverenigingschildmeer.nl of telefonisch via 06 299 678 37.