ZEC speelt volgend seizoen ook in de vijfde klasse. Het is het team van trainer Jur Smit niet gelukt om op eigen veld het bezoekende LEO uit het Drentse Loon de weg te versperren naar de finale van de nacompetitie. Na een lange strafschoppenserie bleken de gasten uiteindelijk trefzekerder.
De Zandeweersters willen nog wel eens de neiging hebben om te slap aan een wedstrijd te beginnen, maar deze keer was daar geen sprake van. Men wist deksels goed wat er te verdienen viel en dat er maar één kans was om een stap verder te komen in de promotiedroom. De eerste mogelijkheden op het sportpark aan de Veilingweg waren voor de bezoekers. Doelman Wouter Kruit liet echter zien dat hij niet zomaar aan de kant zou gaan. Toch wist LEO na een kwartier voetbal op voorsprong te komen via Stan Holtjer: 0-1. Doelman Wouter Kruit voorkwam vervolgens een verdubbeling van die marge. ZEC moest in de achtervolging en kreeg ook mogelijkheden om langszij te komen. Onder andere een goed schot van Jens Posthumus had alles in zich om tot treffer te worden bekroond, maar goalie Jasper Dussel van de Drenten stond op zijn plek. Na de onderbreking gooide de thuisclub er nog een schepje bovenop. Een goede aanval over links leidde tot balbezit voor Robin Stoter. Die liet een voorzet van zijn voet vertrekken waar Sjaak Wierenga goed op anticipeerde en dat betekende de gelijkmaker: 1-1.
In plaats van door te drukken lieten de gastheren zich vervolgens terugzakken en daar maakte LEO goed gebruik van. De Drenten scoorden via Stan Holtjer en Daniël Hubers in korte tijd twee keer en leken het duel daarmee op slot te hebben gegooid. Dat was echter geenszins het geval. De thuisclub rechtte de rus en ging op jacht naar de aansluiting. Die kwam er via Kjell Posthumus: 2-3. LEO Loon probeerde daarna van alles om in ieder geval de minieme voorsprong over de streep te trekken, maar zelfs dat mislukte. Het was Youri Buurlage die het sportpark op zijn grondvesten liet trillen toen hij beide ploegen in de 92e minuut op gelijke hoogte wist te brengen: 3-3. In de aansluitende verlenging kon het daarna alle kanten op. Beide ploegen kregen kansen om het karwei af te maken, maar slaagden er niet in om het leer nog een keer tussen de palen door te jagen. En dus moesten er strafschoppen worden genomen. De loterij ging aanvankelijk gelijk op. Totdat Youri Buurlage een strafschop moest nemen. Hij miste, maar omdat men aan de kant van LEO Loon de zenuwen ook niet in bedwang wist te houden kon het spel opnieuw beginnen. ZEC-er Robin Stoter miste de eerstvolgende penalty en vervolgens scoorde LEO Loon wel. Daarmee was de promotiedroom van ZEC voorbij.
Jur Smit (ZEC): ‘We hebben alles gegeven en zijn tot het gaatje gegaan. Ik ben van mening dat de gelukkigste van de twee ploegen heeft gewonnen. We kunnen met een tevreden gevoel op het seizoen terugblikken. Vooral als je bedenkt waar we weg komen. Er is alle reden om met de borst vooruit en de kin omhoog te lopen. Ik ben in ieder geval meer dan trots op de mannen.’
ZEC – LEO Loon 3-3 (0-1). Stan Holtjer 0-1; Sjaak Wierenga 1-1; Stan Holtjer 1-2; Daniël Hubers 1-3; Kjell Posthumus 2-3; Youri Buurlage 3-3. LEO Loon wint na strafschoppen.


